Irak: Protestujących szczuto psami. W odpowiedzi przyprowadził lwa [Wideo]

Irak: Protestujących szczuto psami. W odpowiedzi przyprowadził lwa [Wideo]

Irak: Protestujących szczuto psami. W odpowiedzi przyprowadził lwa [Wideo]
Źródło zdjęć: © Youtube.com
15.11.2019 11:05

W ostatnim czasie doszło do licznych protestów przeciw rządzącym w Iraku. Policja szczuła protestujących specjalnie tresowanymi psami. W odpowiedzi na działania policji jeden z mężczyzn przyprowadził na protest lwa.

W ciągu ostatniego półtora miesiąca doszło do licznych protestów w stolicy Iraku - Bagdadzie i południowych prowincjach kraju. Część protestów nie przebiegła pokojowo. Podczas jednego z nich policja szczuła protestujących psami, na co jeden z nich odpowiedział w nietypowy sposób.

Owinięta flagą Bliskiego Wschodu lwica pojawiła się na protestach w Iraku. Mężczyzna przyprowadził ją na antyrządowy protest, ale nie ustalono, gdzie doszło do zdarzenia. Zwierzę udało się sfilmować, a nagranie możecie zobaczyć poniżej:

Zwierzę na krótko rzuciło się w stronę grupy mężczyzn, ale potem zachowywało się już spokojnie. Jednak protesty w Iraku nie przebiegają pokojowo. Do tej pory zginęło co najmniej 320 osób, a tysiące zostało rannych, ponieważ demonstranci starli się z siłami bezpieczeństwa.

Powodem protestów jest przede wszystkim niezadowolenie z sytuacji ekonomicznej - w kraju brakuje pracy dla młodych ludzi. Rząd próbował stłumić protesty środkami, które mają pomóc biednym i absolwentom szkół wyższych. Jednak demonstranci domagają się odejścia całej elity rządzącej, która przejęła władzę po inwazji USA i obaleniu Saddama Husseina w 2003 roku.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)