iPod touch nie dla każdego?

iPod touch nie dla każdego?

iPod touch nie dla każdego?
Źródło zdjęć: © Apple
14.09.2007 15:27, aktualizacja: 06.03.2008 19:39

iPod touch, nowe dziecko Apple. Podobny do iPhone odtwarzacz
multimedialny ma jeszcze jedną cechę, prócz rozmiarów, konstrukcji i
interface użytkownika, która upodabnia go do starszego brata

By używać iPhone trzeba go "złamać”. I to dwukrotnie. Bez rejestracji w iTunes Store i wybrania taryfy nie można go w ogóle użyć. Nie działa nie tylko jako telefon, wszystkie fukncje "ipodowe”. są niedostępne. Dzięki DVD Jonowi można to w dość prosty sposób obejść. Kolejnym zabezpieczeniem jest SIMLock, gdy chcemy użyć telefonu Apple z kartą SIM innej firmy niż AT&T

iPod touch nie posiada modułu GSM, więc usuwanie SIMLocka odpada. Niestety, procedura rejestracji w iTunes Store pozostała. A żeby jej dokonać konieczne jest posiadanie aktywnego konta w iTunes Store. Ciekawe, czy jest to tylko błąd, inżynierowie z Apple przenieśli system z iPhone i zapomnieli usunąć procedurę rejestracji czy też jest to celowe działanie mające "namówić”. posiadaczy iPodów do korzystania z iTunes Store?

Wygląda to na planowe działanie. Informacja o wymogu posiadania konta w iTunes Store znalazła się w instrukcji iPoda touch.

Obraz
© fragment instrukcji obsługi, całość na serwerze Apple

iPod jest jednym z popularniejszych odtwarzaczy na świecie, w USA 8 z 10 odtwarzaczy to iPody. iTunes Store sprzedaje miliony plików dziennie. Jednak, jak wynikło z ankiet, na statystycznym iPodzie znajduje się jedynie 23 utwory zakupione w iTunes Store. Wygląda na to, że Apple chce w ten sposób poprawić wyniki iTunes Store.

Ciekawie będzie wyglądała sytuacja w Polsce. Teoretycznie nie można założyć konta w iTunes Store z kraju który nie posiada "swojego" sklepu w ramach struktury iTS. A nie mając konta, nie będziemy mogli uruchomić iPoda touch. Ciekawe co w tej sytuacji zrobi dystrybutor tego sprzętu.

[k-o]

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)