iPhone zostanie złamany lada dzień

iPhone zostanie złamany lada dzień

iPhone zostanie złamany lada dzień
Źródło zdjęć: © IDG
05.07.2007 10:00, aktualizacja: 05.07.2007 11:27

Hakerzy twierdzą, że w ciągu tygodnia całkowicie złamią zabezpieczenia iPhone'a. Niejaki gj w przeprowadzonym przez Internet wywiadzie stwierdził, że "to będzie łatwe". Dodał przy tym, że "łatwe oznacza dla nas od trzech do siedmiu dni".

Pierwszy krok już został dokonany przez DVD Jona. Telefon można aktywować bez konieczności zapisywania się do serwisu iTunes. Obecnie dostępne są narzędzia dla Windows i Mac OS X-a, które na to pozwalają.

Całkowite złamanie urządzenie oznacza, że będzie można korzystać z niego nie tylko w sieci AT&T. Przypomnijmy, że firma ta ma pięcioletni monopol na podłączanie iPhona do jej sieci na terenie USA. Z kolei całkowite odblokowanie telefonu jest ponoć łatwiejsze, niż złamanie jego mechanizmów aktywacyjnych.

We wspomnianym wywiadzie gj stwierdził, że hakerzy współpracujący nad złamaniem telefonu nie należą do jednej grupy. _ "Chcemy po prostu, by sprzęt był wolny. Zdajemy sobie sprawę z tego, że inni użyją naszej pracy do swoich celów, ale mamy nadzieję, że będzie to nauczką dla Apple'a" _ - dodał.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)