iPhone w Plusie i Play?

iPhone w Plusie i Play?

iPhone w Plusie i Play?
Źródło zdjęć: © IDG
07.07.2008 16:31, aktualizacja: 07.08.2008 10:27

Polkomtel i P4, operatorzy sieci komórkowych mogą - i powinni - wprowadzić do swojej oferty iPhone'a firmy Apple, czyli telefon, odtwarzacz MP3 i komunikator internetowy w jednym - uważają analitycy IT.

Telefony marki Apple oficjalnie trafią do ofert Ery i Orange. Na szeroką skalę produkty Apple wprowadza do swoich oddziałów Vodafone, nie wykluczone, że za pośrednictwem Vodafone telefony trafią też do Plusa.

Zdaniem analityków Polkomtel nie jest wystarczająco dużym operatorem, żeby ktoś z Apple chciał z nim rozmawiać. Uzależniony jest więc od tego, czy Vodafone, będzie chciał sprzedawać telefon w Polsce. Jeśli w ofercie Plusa nie pojawi się iPhone, to operator straci około 30-50 tys. użytkowników "z dużymi pieniędzmi do wydania" i prestiż.

Polkomtel powinien oferować telefon Apple, bo inaczej straci, także na wizerunku. _ Według mnie firma taką umowę podpisze jeszcze w tym roku. Nie wyobrażam sobie, żeby nie byli tym zainteresowani _ - analityk IT z firmy PMR Paweł Olszynka.

_ Myślę, że w przypadku umów abonamentowych, cena iPhone'a w Polsce będzie się wahać w granicach od 150 do 600 zł. W przypadku pre-paidów cena wyniesie minimum 1500 zł. Jest też możliwe, że - tak jak na rynku brytyjskim - najbardziej lojalni klienci, którzy mają najdroższe plany taryfowe, otrzymają iPhone'a za darmo _ - dodał.

Również P4 spróbuje wprowadzić iPhone'a do swoich salonów sprzedaży. Może na przykład kupić go hurtowo od jednego z dystrybutorów - podobnie jak w przypadku Polkomtela, P4 jest zbyt mały, by prowadzić konsultacje bezpośrednio z Apple.

_ P4 buduje sieć szybkiego Internetu i będzie musiał w swojej ofercie posiadać zaawansowane technologicznie telefony. Trudno z małego wyświetlacza cieszyć się dobrodziejstwem Internetu, a lepszy terminal ułatwia korzystanie z globalnej sieci _ - skomentowała Maga Borowik, analityk IDC.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)