iPad: sprzedaż wyliczona na miliony sztuk i miliardy dolarów

iPad: sprzedaż wyliczona na miliony sztuk i miliardy dolarów
Źródło zdjęć: © Apple

06.04.2010 13:02, aktual.: 06.04.2010 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sprzedaż najnowszego dzieła Apple - tabletu iPad - ma wynieść w tym roku ponad 7 mln sztuk. W kolejnych latach wielkości te mają się dynamicznie zwiększać - wynika z prognoz firmy analitycznej iSuppli.

Tylko do końca 2010 roku _ iPad _ ma znaleźć około 7,1 mln nabywców. Wśród nich znajdzie się m.in. 120 tys. osób, które zamówiły urządzenie w pierwszy weekend przedsprzedaży.

W kolejnym, 2011 roku, sprzedaż _ iPada _ ma się podwoić i osiągnąć poziom 14,4 mln sztuk. W 2012 nastąpić ma kolejny, jednak już nie tak dynamiczny wzrost. Wtedy to nabywców ma znaleźć aż 20,1 mln sztuk _ iPad-ów _.

Oprócz sprzedaży samego urządzenia, Apple będzie czerpać przychody ze sprzedaży aplikacji poprzez sklep App Store. Obecnie dostępnych jest w nim ponad 150 tys. aplikacji, z których średnia cena płatnych programów wynosi około 3,13 dolarów.

Obraz
© (fot. Apple)

Od chwili jego uruchomienia w połowie 2008 roku do końca 2009, liczba pobrań wyniosła ponad 3 mld.

Według _ iSuppli _, motorem sprzedaży _ iPad-a _ w tym roku ma być świeżość urządzenia oraz jego interfejs, niespotykany na rynku. W kolejnych latach sprzedaż ma być stymulowana poprzez wzrost liczby dostępnych aplikacji, nowe funkcjonalności oraz spadki cen urządzenia.

Jednak _ iSuppli _ zastrzega, że jego prognozy sprzedaży _ iPada _ mogą być niedoszacowane. Wszystko zależy bowiem od tego czy i w jakim stopniu oraz tempie Apple będzie reagować na potrzeby klientów i je zaspokajać.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)