Iomega wprowadza nowe dyski przenośne eGo

Iomega wprowadza nowe dyski przenośne eGo

09.07.2009 13:09, aktual.: 09.07.2009 13:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Iomega ogłosiła dostępność na rynku polskim nowych przenośnych dysków twardych do komputerów Mac - Iomega eGo. Urządzenia zostały wyposażone w trzy różne złącza do transmisji danych, aluminiową obudowę, zabezpieczenia przed uszkodzeniem i szeroką gamę programów. Dyski, dostępne w dwóch kolorach i pojemnościach do 500 GB,* chronione są trzyletnią gwarancją.

“Dzięki złączom Fire Wire i USB 2.0 użytkownicy nowych dysków Iomega eGo i komputerów Mac mogą być pewni, że będą mieli dostęp do danych zgromadzonych na dyskach, niezależnie od interfejsu, z którego przyjdzie im korzystać.”. - powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega i działu Consumer and Small Business Products Division w EMC. “Nowe napędy z trzema złączami, podobnie jak dyski eGo z interfejsem USB 2.0, łączą styl i kompaktowość aluminiowej obudowy, z bogactwem oprogramowania do ochrony danych.”

Obraz
© (fot. iomega)

Stylowy i funkcjonalny
Nowy dysk przenośny eGo wyposażony został w gniazdo Fire Wire 800. Fire Wire 400 i USB 2.0. Produkt dostępny jest w kolorze srebrnym i czerwonym i pojemności 320 GB lub 500 GB. Dyski zostały sformatowane w systemie HFS, by użytkownicy komputerów Mac mogli z nich korzystać zaraz po wyjęciu z pudełka.

Wewnątrz aluminiowej obudowy o grubości 1. mm. i wadze poniżej 200 gramów znajduje się najbardziej zaawansowany dysk twardy formatu 2,5 cala. Technologia Iomega Drop Guard chroni dysk przez uszkodzeniem po upadku z wysokości około 130 centymetrów, tj. 40% większej niż średnia na rynku.

Wszystkie nowe dyski eGo mogą być zasilane z komputerów poprzez złącza danych Fire Wire lub USB 2.0. nie trzeba więc dodatkowo korzystać z przenośnych zasilaczy. Do każdego dysku dołączane są przewody Fire Wire 400 i 800 oraz rozgałęziony kabel USB, który umożliwia podłączenie napędu do dwóch gniazd USB, by zwiększyć moc zasilania. Dysk największej pojemności (500GB) może pomieścić do 2.000.000 zdjęć, 9.250 godzin muzyki lub 750 godzin wideo.**

Obraz
© (fot. iomega)

Oprogramowanie w zestawie
W zestawie, wraz z nowym dyskiem eGo, znajdują się trzy darmowe programy do archiwizacji zapewniające ochronę zdjęć, muzyki, filmów i innych danych. W skład oprogramowania wchodzą:

• Iomega QuikProtect: program do archiwizacji na bazie ustalonej prostej archiwizacji plików na dyski przenośne i sieciowe (do komputerów z systemem Windows i Macintosh).
• EMC Retrospect Express lub Express HD: do archiwizacji wszystkich danych wraz z programami i ustawieniami (do komputerów z systemem Windows i Macintosh).
• MozyHome Online Backup: przydatna usługa archiwizacji internetowej z 2GB darmowej przestrzeni na dane (nieograniczona przestrzeń płatna 4,9. USD/miesiąc). Usługa MozyHome Online pozwala odzyskiwać najważniejsze dane z każdego komputera z dostępem do Internetu w dowolnym miejscu na świecie.

*Kompatybilność *
Nowe dyski Iomega Ego, dla użytkowników Mac, kompatybilne są z systemami Mac OS X 10.4 lub nowszymi, jak również Microsoft Windows 200. Professional, Windows XP i Windows Vista. Oprogramowanie MozyHome dostępne jest do systemów Mac OS X 10.4 i nowszych oraz Windows XP i Windows Vista. EMC Retrospect dostępne jest do systemów Mac OS X i Windows.

*Ceny, dostępność i gwarancja *
Dyski przenośne Iomega eGo, z potrójnym interfejsem, dostępne są w Polsce w cenie: wersja 32. GB – około 109 euro, 500GB – około 145 euro. Dyski, chronione trzyletnią gwarancją (trzeci rok po zarejestrowaniu produktu przez Internet), dostępne są w sieci dealerów: S4E SA i iSource SA oraz sklepie internetowym www.iomega.com.

1 GB = 1.000.000.000 bajtów.
*
4 zdjęcia/MB – wysoko skompresowane zdjęcia o rozdzielczości 3 megapikseli w formacie JPG; 1,1 min/MB – 128 kb/s MP3 audio; 11 MB/Min – DVD MPEG 2 (720 x 480).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)