Iomega EZ Media & Backup Center: domowe archiwum sieciowe

Iomega EZ Media & Backup Center: domowe archiwum sieciowe

Iomega EZ Media & Backup Center: domowe archiwum sieciowe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.07.2012 13:11, aktualizacja: 16.07.2012 15:06

Iomega pokazała nowy, jednodyskowy NAS do zastosowań w domowych sieciach - Iomega EZ Media & Backup Center. Z pomocą z jego pomocą można archiwizować i współdzielić pliki danych, zdjęcia, wideo i muzykę pomiędzy komputerami podłączonymi do domowej sieci. Urządzenie umożliwia także dzielenie się nimi za pomocą Iomega Personal Cloud oraz mobilnych aplikacji dla urządzeń Apple. Niestety, brak jest aplikacji dla systemu Android, Symbian czy Windows Phone.

Iomega EZ Media & Backup Center wykorzystuje wbudowany serwer UPnP AV Media Server (z certyfikatem DLNA) i iTunes Server, dzięki czemu multimedialne treści mogą być łatwo współdzielone pomiędzy komputerami i innymi cyfrowymi urządzeniami, takimi jak konsole do gier, cyfrowe ramki do zdjęć czy telewizory sieciowe. Użytkownicy mogą wysyłać pliki na portale typu Facebook, YouTube czy Flickr, a także korzystać z funkcji Iomega Active Folders tworząc personalizowane pokazy czy grupowe wysyłki emaili. Dla użytkowników komputerów Apple przygotowano mechanizmy współpracy z Time Machine. NAS współpracuje też z serwerami torrent umożliwiając pobieranie dużych plików bez konieczności korzystania z komputerów PC.

Iomega Personal Cloud to wbudowane narzędzie do ochrony plików, które zapewnia jednocześnie dostęp do nich z dowolnego miejsca na świecie. Usługa umożliwia pobieranie plików zdalnie przez sieć oraz tworzenie bezpiecznego łącza do współdzielenia plików z innymi użytkownikami.

Iomega EZ Media & Backup Center będzie dostępny w wersjach o pojemności 1TB, 2TB i 3TB odpowiednio w cenie: 17. Euro (około 750 zł), 229 Euro (około 960 zł) i 319 Euro (około 1340 zł).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)