Iomega będzie chronić "w chmurze"

Iomega będzie chronić "w chmurze"

Iomega będzie chronić "w chmurze"
Źródło zdjęć: © Iomega
17.02.2011 14:39, aktualizacja: 17.02.2011 15:25

Iomega prezentuje nową technologię Iomega Personal Cloud - zaawansowane rozwiązanie do ochrony i zdalnego dostępu do danych dla małych przedsiębiorstw i użytkowników domowych, umożliwiające łatwą kontrolę nad osobistą ‘chmurą’ - Personal Cloud, bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów

Iomega Personal Cloud jest architekturą obliczeniową bazującą na chmurze, która umożliwia podłączenie osobistych pamięci sieciowych do innych urządzeń poprzez internet. W przeciwieństwie do większości publicznych i prywatnych aplikacji chmurowych, technologia Iomega Personal Cloud umożliwia pełną kontrolę nad dostępem i udostępnianą zawartością. Iomega nie pobiera żadnych opłat za korzystanie z chmury i dostępu do niej.

Obraz
© (fot. Iomega)

"Wykorzystując doświadczenie EMC, światowego lidera technologii chmurowych, dokonaliśmy transformacji naszych macierzy NAS w serwery działające w chmurze. Użytkownicy mogą mieć do nich dostęp w dowolnym czasie i miejscu. Kupując kilka naszych NAS-ów można zdalnie archiwizować dane z jednej lokalizacji do innej - biura, domu, itp. Dzięki temu, małe firmy mogą stworzyć idealne, tanie rozwiązanie na wypadek awarii. Nikt z naszych konkurentów nie oferuje takich rozwiązań”. - powiedział Jonathan Huberman, prezes Iomega.

Technologia Iomega Personal Cloud będzie dostępna w pierwszym kwartale 201. roku wraz z premierą nowych jednodyskowych serwerów NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition.

Jak działa Iomega Personal Cloud

Użytkownicy urządzeń NAS firmy Iomega mogą w ciągu kilku minut stworzyć osobistą chmurę Personal Cloud. Program do definiowania parametrów Personal Cloud, po zapytaniu o nazwę chmury, tworzy odpowiednie środowisko. Do korzystania z chmury można zaprosić do 25. użytkowników (urządzeń), umożliwiając partnerom biznesowym lub znajomym i rodzinie, na całym świecie, możliwość (ustaloną przez definiującego chmurę) kopiowania oraz dzielenia plików między urządzeniami, tak jakby znajdowały się w sieci lokalnej.

Zalety korzystania z Iomega Personal Cloud

Do stworzenia i zarządzania chmurą nie jest potrzebna ekspercka wiedza IT. Chmurę definiuje się w kilka chwil. Po zaproszeniu innych do korzystania z chmury otrzymują oni e-mail z linkiem i kod autoryzacyjny, umożliwiający automatyczną instalację Iomega Storage Manager. Program stworzy skrót do wirtualnego dysku na komputerze. Kliknięcie ikony dysku umożliwi dostęp do Personal Cloud.

Darmowe korzystanie

Korzystanie z osobistej chmury nie pociąga za sobą dodatkowych kosztów, poza zakupem samego urządzenia. Jest to najbardziej ekonomiczny sposób ochrony i współdzielenia danych dla firm i osób prywatnych.

Synchronizacja

Użytkownicy na świecie mogą synchronizować pliki pomiędzy komputerami, tak jakby znajdowali się w jednej sieci lokalnej. Wiele firm ciągle przechowuje dane na dyskach komputerów. Personal Cloud firmy Iomega eliminuje potrzebę korzystania z zewnętrznych serwisów lub wysyłki maili z danymi.

Współpraca

Użytkownicy firmowi mogą przeglądać i edytować dokumenty (arkusze kalkulacyjne, prezentacje i dokumenty tekstowe), co pozwala oddalonym od siebie ludziom pracować nad tymi samymi dokumentami w czasie rzeczywistym. Użytkownicy prywatni mogą bez zwłoki dzielić się zdjęciami, filmami i muzyką.

Bezpieczny transfer dużych i poufnych plików

Transfer dużych plików graficznych, wideo i audio może szybko zapchać system pocztowy małej firmy. Iomega Personal Cloud umożliwia bezpieczne przenoszenie dużych plików metodą "przeciągnij i upuść".

Plan awaryjny

W małych firmach pliki przechowywane na lokalnych komputerach narażone są na zniszczenie w wyniku pożaru, awarii oprogramowania lub sprzętu. Iomega Personal Cloud oferuje zabezpieczenia na każdym poziomie: dysków, serwerów i centrów danych. W razie awarii, dwa dyski Iomega StorCenter działające w chmurze Personal Cloud, na których pozostają kopie danych firmowych, pozwolą odtworzyć niezbędne pliki w ciągu kilku chwil.

Bezpieczny dostęp

Dane w osobistej chmurze dostępne są tylko dla osób, które są do tego upoważnione. W czasie transferu mogą być wykorzystane mechanizmy szyfrowania z wykorzystaniem 128-bitowych kluczy AES. Bezpieczny system logowania chroni dane w chmurze przed nieautoryzowanym dostępem.

Minimalna obsługa

Po uruchomieniu system nie wymaga prawie żadnej obsługi dodatkowej. Trzeba zarządzać kontami użytkowników, ale obsługa macierzy, czy monitorowanie stanu danych nie są wymagane.

Obraz
© (fot. Iomega)

Archiwizacja

Archiwizacja starszych plików na dodatkowe macierze StorCenter pozwala uwolnić przestrzeń dyskową na podstawowym NAS z danymi.

Nowy, jednodyskowy serwer NAS Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Home Media Network Hard Drive Cloud Edition, o pojemności 1TB i 2TB, należy do najnowszej generacji nagradzanych produktów. Umożliwia on małym przedsiębiorstwom i osobom prywatnym dzielenie (przez internet) plików, prezentacji, bibliotek danych ze współpracownikami lub rodziną i przyjaciółmi, znajdującymi się w dowolnym miejscu na świecie.

Produkty charakteryzują się ulepszoną wydajnością, łatwiejszym w obsłudze menu i ustawieniami, jak również nowymi funkcjami w stosunku do poprzedników. Nowe dyski doskonale nadają się do domu i do małych firm, które mogą czerpać korzyści z używania osobistej chmury.

Zalety Home Media Network Hard Drive Cloud Edition

Nowy Home Media Network Hard Drive Cloud Edition wykorzystuje oprogramowanie EMC LifeLine, linuksowy system operacyjny wraz z zestawem aplikacji do międzyplatformowej współpracy z systemami, takimi jak Windows, Mac i Linux.

Wśród wielu funkcji Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition znajdują się:

- Gniazdo Gigabit Ethernet do podłączenia do routera
- Zdalny dostęp z dowolnego miejsca na świecie
- Wbudowany serwer iTunes, umożliwiający odtwarzanie plików
- Certyfikowany serwer AV Media Server UPnP DLNA umożliwiający przesyłanie strumieniowe zdjęć, muzyki i filmów do urządzeń multimedialnych, takich jak konsole (Microsoft Xbox 360, Sony PlayStation 3), mostków audio, odtwarzaczy iTunes, telewizorów podłączonych do sieci, ramek cyfrowych, produktów typu Iomega ScreenPlay, itp.
- Możliwość automatycznego przesyłania plików na konta Facebook, YouTube i Flickr
- Mechanizm Device-to-device Copy Jobs pozwala zdefiniować bezpieczne zadania kopiowania synchronizacji plików pomiędzy podłączonymi urządzeniami USB lub dyskami w sieci lokalnej
- Przycisk szybkiego kopiowania na panelu przednim QuikTransfer
- Niskonapięciowa, bezwentylatorowa obudowa i możliwość spowalniania prędkości obrotowej dysków
- Możliwość podłączenia do internetowych chmur publicznych Mozy i Amazon S3
- Dwa gniazda USB 2.0 umożliwiające podłączenie zewnętrznych pamięci i dysków USB
- Replikacja Device-to-device w celu ochrony danych pozwala na kopiowanie lub synchronizację plików z podłączonych pamięci USB, jak również pełnienie roli serwera druku dla dwóch drukarek USB
- Obsługa Time Machine umożliwia użytkownikom komputerów Apple w prosty sposób archiwizować dane z komputerów z systemami OS X (10.5 lub nowszymi)
- Obsługa Picture Transfer Protocol (PTP) umożliwia automatyczny transfer zdjęć z aparatów cyfrowych przez jeden z portów USB.
Dostępność i gwarancja

Iomega Home Media Network Hard Drive Cloud Edition będzie dostępny na polskim rynku w pierwszej połowie marca br. w wersji o pojemności 1 TB w sugerowanej cenie 549 PLN brutto i w wersji o pojemności 2 TB w cenie 699 PLN brutto.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)