Internetu w pendolino w wakacje nie będzie. Ale WiFi pojawi się jeszcze w tym roku

Internetu w pendolino w wakacje nie będzie. Ale WiFi pojawi się jeszcze w tym roku

Internetu w pendolino w wakacje nie będzie. Ale WiFi pojawi się jeszcze w tym roku
Źródło zdjęć: © PAP | Rafał Guz
Adam Bednarek
02.06.2017 10:16, aktualizacja: 02.06.2017 10:56

Prezes PKP SA podał nowy termin zamontowania darmowego internetu w pociągach pendolino. W wakacje WiFi nie będzie, ale być może na święta Bożego Narodzenia - już tak.

Obecnie WiFi zainstalować nie można, bo… brakuje pociągów. Niektóre są w naprawie, a pozostałe na torach, więc pasażerowie nie mieliby czym jeździć. Kiedy więc długo oczekiwany internet się pojawi? W grudniu 2017 roku. Taki termin w rozmowie z radiem RMF FM podał prezes PKP SA Krzysztof Mamiński - pisze portal rynek-kolejowy.pl.

Na początku 2017 roku zapowiadano, że internet dostępny będzie "najwcześniej w wakacje".

Brak internetu nie jest jedynym problemem w pociągach pendolino. Pasażerowie nie mogą płacić kartą, ponieważ zasięg GSM jest słaby i terminale nie działają poprawnie.

W momencie gdy pociąg dojeżdża do stacji końcowej, rozpoczynamy z terminalem gonitwę za pasażerami, którzy nie mieli gotówki, aby zapłacić za jedzenie. Na przykład na całej trasie między Warszawą a Katowicami płatności kartą przechodzą wyłącznie przy dojeździe do stacji krańcowych oraz we Włoszczowie – mówi w rozmowie z portalem rynek-kolejowy.pl pragnąca zachować anonimowość pracowniczka Wars. - Sytuacja, mimo zmiany terminali, nie zmienia się. Niestety, musimy apelować do pasażerów o to, by do Pendolino zabierali gotówkę, bo płatność kartą to dla wszystkich problem.

Wzmacniacze sygnału mają zostać zamontowane razem z WiFi. Wygląda na to, że pod koniec roku w pendolino wreszcie skorzystamy z bezprzewodowej sieci. I bez problemów zapłacimy kartą. Od razu, a nie na peronie...

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)