Internetowi oszuści staną przed sądem

Internetowi oszuści staną przed sądem

Internetowi oszuści staną przed sądem
Źródło zdjęć: © Jupiterimages
12.02.2010 16:00

Sześciu mieszkańców Radomia oskarżyła prokuratura o oszustwa na internetowym portalu
aukcyjnym. Mężczyźni oferowali w sprzedaży telefony, za które klienci płacili, ale ich nie
dostawali - poinformowała w piątek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata
Chrabąszcz.

Jeden z oskarżonych - 19-letni Bartłomiej M., korzystając z własnego komputera lub ze sprzętu w kawiarenkach internetowych, oferował do sprzedaży na portalu aukcyjnym Allegro telefony komórkowe po atrakcyjnych cenach i karty doładowujące pre-paid. Osoby, które decydowały się na zakup towaru, wpłacały pieniądze na konto bankowe Bartłomieja M. lub na konta otwarte w bankach przez jego czterech wspólników.

Obraz
© (fot. jupiterimages)

Według prokuratury mężczyźni ci, w wieku 40-5. lat, przeważnie bezrobotni, po otwarciu kont bankowych przekazywali Bartłomiejowi M. karty bankomatowe wraz z numerami PIN, za co otrzymywali pieniądze. Towar zamawiany przez klientów nigdy do nich nie trafiał.

Jak ustalili śledczy, Bartłomiej M. dokonywał oszustw wspólnie z wujkiem Jarosławem M., który jako jedyny z tej grupy będzie odpowiadał w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karany za przestępstwo podobne i odbywał karę pozbawienia wolności.

Oszuści oszukali kilkadziesiąt osób na terenie całego kraju na łączną kwotę kilkudziesięciu tysięcy zł. Zarzuty postawione w akcie oskarżenia dotyczą okresu od listopada 200. roku do czerwca 2007 roku.

Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Radomiu. Oskarżonym grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat. Muszą się liczyć również z koniecznością zwrócenia pieniędzy oszukanym klientom.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)