Internetowe wersje "Timesa" i "Sunday Timesa" będą płatne

Internetowe wersje "Timesa" i "Sunday Timesa" będą płatne

26.03.2010 14:09, aktual.: 26.03.2010 14:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowe edycje dwóch najbardziej znanych brytyjskich gazet już wkrótce staną się płatne. "The Times" i niedzielny magazyn "The Sunday Times" – należące do News Corporation Ruperta Murdocha – będą od czerwca kosztować jednego funta (1,10 euro) dziennie albo dwa funty tygodniowo. Oba tytuły w maju chcą uruchomić nowe strony internetowe i rozpoczynają obecnie ich testowanie – poinformowała News International, czyli brytyjska spółka córka News Corporation. Murdoch już w ubiegłym roku zapowiadał, że chce zastosować dla internetowych wydań swoich gazet płatne modele dystrybucji.

Ponadregionalne "The Times" i "The Sunday Times" to w Wielkiej Brytanii dopiero początek: w przyszłości opłatami ma zostać objęta także internetowa odmiana bulwarówki "The Sun" i jej siostrzanego niedzielnego magazynu "News of the World". Oba tytuły również należą do News International.

Obraz
© (fot. sxc.hu)

To "decydujący moment dla dziennikarstwa i fundamentalny krok" ku temu, aby gazety znowu zaczęły zarabiać pieniądze –. powiedziała szefowa News International, Rebekah Brooks. Strony "Timesa" i "Sunday Timesa" w przyszłości mają zostać rozdzielone; na razie znajdują się w tej samej witrynie. Opłata pozwoli czytać zawartość obu serwisów.

Obecnie w Wielkiej Brytanii większość stron internetowych gazet jest bezpłatna. Ale ze względu na to, że wszystkie media papierowe zmagają się ze zmniejszeniem zysków z reklamy, działania podejmowane przez gazety Murdocha są bacznie śledzone przez resztę branży.

wydanie internetowe www.heise-online.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)