Internet Explorer: to będzie klęska czy sukces?

Internet Explorer: to będzie klęska czy sukces?
03.01.2012 10:11
Internet Explorer: to będzie klęska czy sukces?
Źródło zdjęć: © jeffwilcox / Flickr / CC

Internet Explorer 9 zyskuje coraz więcej użytkowników. Ogólny udział przeglądarki Microsoftu jednak spada na rzecz Google Chrome.

288758550694672531
Źródło zdjęć: © (fot. jeffwilcox / Flickr / CC)

Internet Explorer nareszcie stał się porządną przeglądarką. Ale czy nie za późno? Spełniła się przepowiednia Microsoftu: rok 201. miał się rozpocząć od dominacji Internet Explorera 9 na systemach Windows 7. I faktycznie, to obecnie najpopularniejsza przeglądarka dla tego systemu operacyjnego. To wyższy wynik, niż wszystkich wersji Firefoksa i Chrome’a.

To jednak koniec wieści dla Microsoftu. Biorąc pod uwagę wszystkie wersje przeglądarki Internet Explorer, to gigant traci rynek. Najprawdopodobniej już marcu będzie kontrolował mniej, niż połowę rynku. Głównym beneficjentem jest Google: Chrome zwiększył swój udział o 0,9 procent, kontrolując teraz 19,1 procent rynku. W lutym najprawdopodobniej „dobije”. już do 20 procent.

Microsoft ma teraz szczególne powody do zmartwień, udział Internet Explorera na rynku jeszcze nigdy nie był tak ważny. Chrome zdobywa rynek, a w nim domyślną wyszukiwarką jest Google. Firefox również preferuje rozwiązanie giganta z Mountain View nad Bingiem. Internet Explorer jako jedyny podtrzymuje popularność wyszukiwarki Microsoftu. A ta musi wreszcie zacząć na siebie zarabiać.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Chiński smartfon z Windows 7. Kupisz?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)