Internet Explorer najbardziej energooszczędną przeglądarką

Internet Explorer najbardziej energooszczędną przeglądarką

Internet Explorer najbardziej energooszczędną przeglądarką
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
31.01.2014 08:33, aktualizacja: 31.01.2014 09:13

Opinie o Internet Explorerze nadal są dość mieszane. Jest jednak jedna kategoria, w której przeglądarka Microsoftu jest mocna od lat. A konkretniej: wpływ jej działania na czas pracy na baterii.

Obraz
© (fot. chip.pl)

Witryna 7tutorials postanowiła sprawdzić deklaracje Microsoftu na temat energooszczędności jego przeglądarki i przekonać się, ile jest w nich prawdy. Jak się okazało, Microsoft nie ściemniał i faktycznie jego przeglądarka pozwala na dłuższą pracę bez konieczności ładowania baterii w urządzeniu przenośnym.

Redakcja wykorzystała do testów oprogramowanie Peacekeeper, a jako platformy testowe wykorzystano urządzenia Toshiba Encore 8’’, Surface Pro 2 i stary notebook Pavilion firmy HP. Internet Explorera porównano do Firefoxa, Chrome’a i Opery.

Internet Explorer w trybie Modern UI na tablecie Toshiby pozwolił na 8 godzin i 5. minuty pracy, zaś w trybie klasycznym, na Pulpicie, 7 godzin i 45 minut. Inne przeglądarki poradziły sobie zauważalnie gorzej (około sześciu godzin pracy).

Internet Explorer poradził sobie gorzej tylko na jednej platformie. Co ciekawe, był to Surface Pro 2. gdzie "modernowa" wersja przeglądarki pracowała o godzinę krócej od desktopowej, a także krócej od Firefoksa i Opery. Redakcja 7tutorials podejrzewa, że wynika to z niedopracowanego oprogramowania układowego notebooka Surface Pro 2.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: "Czy to już koniec Naszej-klasy?"

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)