Internet Explorer 9 RC gotowy do pobrania

Internet Explorer 9 RC gotowy do pobrania
Źródło zdjęć: © Microsoft

16.02.2011 10:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Po wielomiesięcznych pracach z udziałem testerów na całym świecie, Internet Explorer 9 osiągnął status Releace Candidate (RC). Użytkownicy mogą pobrać wersję RC ze strony www.beatyoftheweb.com.

Wersja RC powstała po uwzględnieniu opinii na temat wersji beta. Użytkownicy zauważą wzrost wydajności, bardziej przejrzysty układ interfejsu, który kładzie nacisk na ulubione witryny, wygodniejsze zarządzanie kartami, ulepszone opcje przypinania i mniej powiadomień.

Internet Explorer 9 w wersji RC zawiera aktualizacje wprowadzone z myślą o deweloperach, które zwiększają ogólną szybkość przeglądarki, kładą nacisk na witryny i rozbudowują obsługę HTML5. jednocześnie gwarantując, że witryny pozostaną zgodne z przeglądarką bez zmian znakowania.

Internet Explorer 9 jest pierwszą przeglądarką Microsoft, w opracowaniu której czynny udział wzięli beta testerzy. Od momentu publicznej prezentacji wersji beta, Microsoft regularnie umieszczał w sieci kolejne przeglądy platformy (platform preview), które prezentowały poszczególne możliwości platformy. W siódmej odsłonie zaktualizowany został silnik Chakra do obsługi skryptów Java. Chakra równolegle interpretuje, kompiluje i wykonuje kod, wykorzystując wiele rdzeni procesora, co zapewnia wzrost szybkości przeglądarki. W wersji RC wprowadzono także dodatkowe optymalizacje wydajności.

Wersja RC uwzględnia również te uwagi ze strony beta testerów, które dotyczyły interfejsu przeglądarki. Dzięki nim mniej ważne powiadomienia będą automatycznie ignorowane, aby skierować uwagę użytkowników na te o wyższym priorytecie, tak aby przeglądarka nie przeszkadzała w pracy. Wprowadzono również możliwość umieszczania zakładek kart w innym niż pasek adresu wierszu, co zapewnia więcej miejsca.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)