Internet Explorer 8 - zaczęło się!

Internet Explorer 8 - zaczęło się!

Internet Explorer 8 - zaczęło się!
Źródło zdjęć: © Microsoft
25.02.2008 03:32, aktualizacja: 25.02.2008 11:17

Rozpoczął się program aktywnego testowania Internet Explorera 8. Na razie będzie to wydanie dostępne wyłącznie na zaproszenie, wkrótce jednak przeglądarka w wersji beta 1 zostanie udostępniona wszystkim zainteresowanym internautom.

Właściciele witryn internetowych już teraz mogą wypatrywać w dziennikach serwerów WWW nowej wersji przeglądarki. Przedstawia się ona jako _ Mozilla/4.0 ( compatible; MSIE 8.0; Windows NT 6.0 ) _ w wypadku IE8 uruchomionego na platformie Windows Vista.

Wersja beta 1 Internet Explorera 8 ma zostać udostępniona szerszej publice "całkiem niedługo", to znaczy w przeciągu najbliższych czterech miesięcy. Teraz z aplikacji mogą skorzystać wyłącznie zaproszeni betatesterzy, którzy zdecydują się zaakceptować program na witrynie Microsoft Connect.

Kiedy koniec?

Obraz
© Czy oprócz numeru zmieni się także ikona? (fot. Logo Microsotf)

Zakończenie prac nad Internet Explorerem nastąpi prawdopodobnie w okolicach drugiej połowy 2009 roku, czyli mniej więcej w czasie, gdy pojawi się Service Pack 2 do Windows Visty. Warto przypomnieć, że IE8 będzie pracował w trzech różnych trybach, z których ten najbardziej kompatybilny ze standardami wymaga od webmasterów umieszczania w kodzie witryny dodatkowego znacznika.

Pod koniec stycznia wywołało to nawet falę protestów - http://www.pcworld.pl/news/137624.html wśród twórców stron WWW.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)