Internet Explorer 8 - premiera... w tym roku

Internet Explorer 8 - premiera... w tym roku
Źródło zdjęć: © IDG

25.07.2008 14:00, aktual.: 26.07.2008 16:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O tym, że w sierpniu powinna ukazać się druga wersja beta przeglądarki Microsoftu, wiadomo było od pewnego czasu. Gigant z Redmond milczał jednak na temat daty premiery wydania finalnego. Aż do wczoraj.

Bill Veghte, szef departamentu ds. Windows i usług online w Microsofcie, na spotkaniu korporacyjnych analityków finansowych ujawnił, że końcowej wersji IE 8 należy spodziewać się przed końcem bieżącego roku. Zaprezentował również zebranym jeden z "buildów" przeglądarki. Termin "przed końcem roku" sugeruje, że ósmy Internet Explorer pojawi się w listopadzie lub grudniu. Nie wiadomo na razie, czy w związku z takim obrotem wydarzeń Microsoft nie planuje wydania trzeciej edycji testowej aplikacji. Firma na ten temat również milczy.

Veghte poruszył również temat następcy Visty - Windows 7, mówiąc, że produkt ma się dobrze ( a nawet bardzo dobrze ) i że wszystko, co związane z cyklem rozwojowy tego systemu, przebiega zgodnie z planem. Nie mówił jednak o nowych funkcjach i możliwościach kolejnej wersji "okien". Windows 7 ma trafić na rynek w 2010 r.

W drugiej becie IE8 ma znaleźć się kilka nowych funkcji i narzędzi, których głównym zadaniem będzie usprawnienie procesu wdrażania nowej przeglądarki w firmach, które często korzystają z korporacyjnych narzędzi współpracujących z przeglądarką Microsoftu. Będzie to m.in. nowa wersja aplikacji IE Application Compatibility Toolkit ( ACT ) oraz IE Administration Kit ( IEAK ). Internet Explorer 8 ma też lepiej zadbać o bezpieczeństwo - http://www.pcworld.pl/news/157781.html, m.in. dzięki funkcji SmartScreen Filter, dodającej do znanego z siódmej wersji Internet Explorera systemu ochrony przed phishingiem ochronę przed malware'm.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także