Internet dla firm. Przegląd ofert największych operatorów

Internet dla firm. Przegląd ofert największych operatorów

Internet dla firm. Przegląd ofert największych operatorów
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
Adam Bednarek
22.07.2017 11:14, aktualizacja: 22.12.2017 11:21

Internet dla firm różni się od tego, który mamy w domu. Wprawdzie zawsze zależy nam na prędkości, ale niezawodność i szybkość dla przedsiębiorców są kluczowe. Co oferują nam operatorzy?

Podobnie jak w przypadku Internetu domowego, tak i oferty na Internet dla firm mogą różnić się w zależności od tego, jakie usługi oferują lokalni dostawcy. My jednak skupiliśmy się tylko na największych operatorach działających w całym kraju. Na dodatek wzięliśmy pod uwagę oferty abonamentowe. Wprawdzie nic nie stoi na przeszkodzie, by w firmach korzystać z Internetu mobilnego na kartę, ale wygodniejszy i czasem też bardziej opłacalny jest Internet na umowę. Co operatorzy mają do zaoferowania?

Ze światłowodu od Orange skorzystać można nie tylko w domu, ale też w firmie. Prędkość do 600 Mb/s sprawi, że ściągnięcie filmu instruktażowego o wielkości 1,5 GB zajmie 40 sekund. Z kolei pobranie prezentacji w PowerPoincie (20 MB) potrwa… 0,5 sekundy. Również przesyłanie danych nie zajmie dużo czasu – prędkość wysyłania dochodzi do 60 Mb/s. Wideokonferencje, ściąganie dużych plików czy wysyłanie nie jest dla światłowodu problemem. W ofercie dla małych firm najszybszy Internet (600 Mb/s) kosztuje 56,91 zł + VAT, a od 13. miesiąca – 81,30 zł/mc. Jest też oferty z wolniejszą prędkością – 100 Mb/s i 300 Mb/s – które kosztują odpowiednio 32,52 zł i 40,65 zł/mc + VAT. Im więcej pracowników w firmie, tym szybszego Internetu potrzebujemy. Dodatkowo Orange do dwóch pierwszych abonamentów za złotówkę dorzuca bon paliwowy Orlen na 30l paliwa, zaś przy najdroższym abonamencie bon Sodexo o wartości 150 zł.

W przypadku dużych firm Orange oferuje Biznes Pakiet Fiber ze światłowodem. To nie tylko super szybki Internet, ale też modem wspierający wiele urządzeń oraz pula 4 stałych adresów IP, umożliwiająca połączenie w jedną sieć kilku komputerów, drukarek, skanerów, kamer do monitoringu i zapewnienie dostępu do firmowej sieci pracownikom w terenie. Orange w ramach abonamentu oferuje jeszcze Orange Office – bezpłatny pakiet usług i narzędzi pomocnych przy organizacji pracy w firmie. Warunki umowy ustalane są indywidualnie.

Ciekawą ofertą dla firm może być Internet mobilny w Orange Love, czyli usłudze, która pozwala połączyć abonamenty w jeden, na dodatek tańszy niż przy osobnych opłatach. Internet LTE z prędkością do 225 Mb/s jest zawsze podstawą, zaś ceny abonamentu wzrastają wraz z większą liczbą dodatków. I tak podstawowy pakiet kosztuje 79,77 zł/mc i oferuje 2x plan dla Firm: rozmowy, SMS-y, MMS-y do wszystkich w kraju i w UE bez limitu, a także 10 GB Internetu w telefonie. Droższe pakiety dodają nielimitowany Internet w telefonie, a w przypadku najdroższego – 109,77 zł/mc – również połączenia międzynarodowe w UE bez limitu i 200 minut poza państwami Unii Europejskiej.

T-Mobile dla firm oferuje nielimitowany Internet LTE, którego cena zależna jest od długości umowy. Wprawdzie po okresie promocyjnym zarówno za 30- jak i 36-miesięczną umowę płaci się 59,99 zł netto miesięcznie, ale w przypadku pierwszej oferty 6 miesięcy jest za złotówkę, a w przypadku drugiej – przez rok abonament kosztuje 1 zł. Wspólny Internet dla małych firm oznacza, że można do niego podłączyć 3 użytkowników.

W Play Internet dla małych firm prezentuje się podobnie do oferty domowej. Ceny zaczynają się od 39,99 zł miesięcznie. Limit danych wynosi jednak 50 GB, choć pierwsze pół roku jest nielimitowane. Jest to Internet tylko do jednego urządzenia. Za dostęp do sieci dla wielu sprzętów zapłacilibyśmy 49,99 zł miesięcznie. Od 59,99 zł zaczyna się Internet nielimitowany… teoretycznie. Po przekroczeniu 100 GB pobranych danych, Internet po prostu zwalnia. Można go jednak ulepszyć pakietami. Np. nielimitowany Internet LTE dla firm sprawia, że korzystanie z Internetu w zasięgu sieci LTE nie pomniejsza pakietu internetowego. Jest też pakiet danych dla korzystających z sieci podczas zagranicznych wyjazdów czy samochodowa nawigacja.

W Plusie cena usługi zależy od tego, czy chcemy Internet z urządzeniem, czy bez. W przypadku ofert z modemem lub routerem ceny zaczynają się od 19 zł/mc, a najwyższy abonament może wynosić 69 zł/mc. Cena zależy od pakietów danych. Operator oferuje jednak Internet LTE bez limitów, choć w przypadku najtańszego abonamentu taka opcja wymaga aktywacji i opłaty w wysokości 8 zł miesięcznie. Natomiast jeżeli chodzi o ofertę LTE Plus bez urządzenia, to ceny zaczynają się od 39 zł – dwa pierwsze miesiące zawsze są bezpłatne – a kończą na 69 zł. Wysokość abonamentu zależy od pakietu danych, zaś po jego wykorzystaniu LTE jest nielimitowane.

_Partnerem artykułu jest firma Orange. _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)