Internauci są coraz bardziej cwani. Ripowanie YouTube'a to nowa moda?

Strona głównaInternauci są coraz bardziej cwani. Ripowanie YouTube'a to nowa moda?
14.09.2016 15:06
Internauci są coraz bardziej cwani. Ripowanie YouTube'a to nowa moda?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

Międzynarodowa Federacja Przemysłu Fonograficznego ujawniła właśnie nowe i zatrważające zagrożenie, które może zaszkodzić muzyce w erze usług streamingu. Czyżby młodzi ludzie byli coraz bardziej cwani?

Już ok. 4. proc. ludzi w wieku od 16 do 24 lat korzysta w internecie z narzędzi, dzięki którym nielegalnie można pobierać muzykę. Problem ten w dużej mierze dotyczy serwisu YouTube. Jak wynika z badań, aż 81 proc. użytkowników korzystających z YT słucha za jego pośrednictwem muzyki.

Ripowanie z YouTube

Użytkownicy są bardzo sprytni. Dla nich to nie problem zgrać muzykę ze strumienia audio-wideo i nie ma tu znaczenia, czy chodzi o muzykę nielegalną, która pojawiła się na YouTube, czy taką, która znalazła się tam oficjalnie.

Internauci korzystają z tzw. ripowania - za pośrednictwem jakiegoś serwisu konwertują ulubione piosenki do formatu MP3. Po co? Po to, by później cieszyć się nimi na swoich smartfonach i nie tylko.

288883864737556538
Źródło zdjęć: © YouTube (fot. Screen YT)

"Ściągarki" YouTube

Z serwisami, które umożliwiają takie pobieranie muzyki, walczy nie tylko YouTube, ale cały Google, blokując w swoim sklepie rozszerzenia, które pozwalałyby na pobieranie muzyki z serwisów streamingowych. Niestety, walka ta nie przynosi oczekiwanych rezultatów, a popularność "ściągarek YouTube" rośnie z dnia na dzień.

Źródło: dobreprogramy.pl

_ ew _

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)