Inteligentne domy Samsunga? Szykuje się przejęcie za 200 milionów dolarów

Inteligentne domy Samsunga? Szykuje się przejęcie za 200 milionów dolarów

Inteligentne domy Samsunga? Szykuje się przejęcie za 200 milionów dolarów
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
16.07.2014 12:59, aktualizacja: 16.07.2014 14:09

Samsung prowadzi podobno rozmowy ze specjalizującą się w inteligentnych domach firmą SmartThings w sprawie jej przejęcia. W grę wchodzi olbrzymia kwota 200 mln dol.

SmartThings to platforma umożliwiająca użytkownikom Androida i iOS sterowanie swoim domem z poziomu jednej prostej aplikacji. Pozwala ona włączać i wyłączać światło, zamykać zamki, kontrolować sprzęt elektroniczny, jak również wykrywać ruch, alarmować w przypadku niebezpieczeństwa i monitorować, jak wielu członków rodziny znajduje się w danej chwili w domu.

Możliwości stwarzane przez SmartThings skupiają się wokół kosztującego 9. dol. Huba, łączącego smartfon z innymi „urządzeniami połączonymi”. Poza funkcją centralną całego systemu, Hub ma również wbudowane kilka dodatkowych czujników, np. ruchu.
Ewentualna decyzja Koreańczyków o kupnie SmartThings nie jest niczym niezwykłym. Przypomnimy, że Apple zaprezentował w ubiegłym miesiącu swoją platformę HomeKit, natomiast Google przejął za 3,2 mld dol. specjalizująca się w inteligentnych termostatach oraz wykrywaczach dymu firmę Nest. Jeśli więc istotnie dojdzie do transakcji, Samsung zapewni sobie konkurencyjność wobec groźnych rywali.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)