Intel chce zmienić złącze jack na USB C

Strona głównaIntel chce zmienić złącze jack na USB C
28.04.2016 07:50
Intel chce zmienić złącze jack na USB C
Źródło zdjęć: © chip.pl

3,5 milimetrowe złącze jack to jedno z najstarszych rozwiązań, które możemy znaleźć w najnowszych gadżetach. Być może już wkrótce ta sytuacja się zmieni - firma Intel chce zastąpić je złączem USB typu C.

Złącze Jack to relikt przeszłości. Analogowe złącze, które montowane jest obecnie w smartfonach, tabletach i komputerach mobilnych tylko do transmisji dźwięku staje się coraz większym problemem dla producentów tego typu sprzętu. Niedawno chiński producent elektroniki LeEco zaprezentował kilka modeli smartfonów pozbawionych złącza Jack, zastępując je właśnie złączem USB typu C, dzięki któremu producenci słuchawek zyskaliby zupełnie nowe możliwości - pomijając już takie oczywiste kwestie, jak zintegrowanie wzmacniacza bezpośrednio w słuchawkach, mogłyby one służyć (zakładając, że korzystałyby ze złącza USB C) do monitorowania naszego pulsu, ciśnienia i innych rzeczy, których monitorowanie zajmują się obecnie inteligentne zegarki, czy inteligentne opaski sportowe.

Z propozycją zrezygnowania ze złącza Jack wystąpił również Intel. Firma rozpoczęła prace nad stworzeniem specyfikacji audio dla złącza USB-C. Bardzo możliwe, że jeszcze w tym roku któryś z czołowych producentów smartfonów zdecyduje się na porzucenie starego, dobrego złącza Jack na rzecz USB-C. Wtedy trzeba będzie kupić nowe słuchawki lub zaopatrzyć się w specjalną przejściówkę.

Przypomnijmy, że już w zeszłym roku pojawiły się plotki o tym, że Apple zrezygnuje ze złącza jack w siódmej generacji iPhone'a. Na podstawie tych pogłosek kilku producentów słuchawek zaprezentowało już modele ze złączem USB typu C.

To jest ciekawe - Laptop, którego sercem jest twój smartfon:

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Ceny za roaming w UE spadną jeszcze w tym miesiącu

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (22)