Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone

Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone

Integracja konsoli Xbox 360 ze smartfonami Windows Phone
08.12.2011 14:34

Wraz z aktualizacją interfejsu konsoli Xbox 360, firma Microsoft wprowadza pełniejszą intergrację urządzenia ze smartfonami wyposażonymi w system Windows Phone.

Aktualizacja interfejsu konsoli Xbox 36. wprowadza nie tylko nowe aplikacje rozrywkowe, ale również pozwala na pełniejszą integrację treści pomiędzy konsolą, nawigacją przy użyciu Kinect oraz sterowaniu za pomocą smartfonu z systemem Windows Phone. Wraz z aktualizacją, udostępniona została darmowa aplikacja Xbox Companion dla Windows Phone, ułatwiająca nawigację pomiędzy usługami rozrywkowymi Xbox LIVE, a smartfonem. Wśród obsługiwanych funkcji znajdą się m.in.:

• Interfejs w stylu Metro Design, znany z Windows Phone i Windows 8,
• Możliwość sterowania konsolą (obsługa wideo i włączanie gier),
• Integracja profilu gracza z kontem Windows Live ID oraz przechowywanie danych w chmurze,
• Integracja z serwisami społecznościowymi (Facebook, Twitter),
• System „Sygnałów”, czyli informacji o grach w które gramy oraz poszukiwanych osobach do wspólnej zabawy. Sygnałami można dzielić się poprzez Windows Live Messenger, na stronie xbox.com, w statusie na telefonie w Hubie Xbox Live, a także w serwisach społecznościowych.

Nowe sposoby komunikacji pomiędzy platformami Xbox 360 i Windows Phone pozwalają też na korzystanie z tych samych zasobów na obydwu urządzeniach. Przykładem, są tu gry tworzone na obie platformy (Fruit Ninja, Bejeweled, Puzzle Quest 2), gra Fable: Coin Golf, w której punkty zdobyte na telefonie są automatycznie przeliczane na walutę w grze na Xbox 360 i transferowane przez Windows Live ID, gra Kinectimals, w której możemy przenieść ulubionego zwierzaka z telefonu na konsolę i na odwrót, co daje możliwośd kontynuowania zabawy, nawet kiedy jesteśmy poza domem, gry Halo: Reach i Halo: Combat Evolved Anniversary, które wykorzystują aplikację Halo Waypoint na telefonie, pozwalającą śledzić statystyki w grze, dającą dostęp do obszernej bazy informacji z uniwersum gry, filmów i poradników, a także opcji ATLAS Maps, czyli mapy na żywo, która wyświetlana jest w telefonie podczas gry na konsoli.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)