Instagram

Instagram

Instagram
Źródło zdjęć: © zdjęcie producenta
08.05.2012 16:04

Instagram jest aplikacją mobilną przeznaczoną dla miłośników fotografii.

Instagram jest aplikacją mobilną przeznaczoną dla miłośników fotografii. Oferuje wiele przydatnych filtrów, dzięki którym można odmienić charakter zdjęcia wykonanego za pomocą smartfona i nadać mu nowy wygląd. Poza tym aplikacja pozwala dzielić się fotografiami z całym światem dzięki integracji z portalami społecznościowymi.

Zasada działania Instagram jest banalnie prosta – aplikacja umożliwia naniesienie na wybrane zdjęcie, wykonane za
pomocą przedniego lub tylnego aparatu smartfona, szeregu filtrów graficznych (występujących tu w liczbie osiemnastu). Nie tylko zmieniają one wygląd fotografii, ale również nadają jej głębi. Użytkownik może w ten prosty sposób nadać zdjęciu niecodziennego charakteru.

Niezwykle istotnym elementem Instagram jest dzielenie się twórczością z przyjaciółmi oraz ludźmi z całego świata. Służy ku temu integracja aplikacji z portalami społecznościowymi, w tym Facebookiem, Twitterem, Tumblr oraz Foursquare. Zdjęciom można nadawać opisy, a przyjaciele i osoby śledzące profil mogą je dodatkowo komentować oraz oceniać. Instagram ułatwia również zawieranie znajomości z ludźmi o podobnych zainteresowaniach.

Aplikację docenią również osoby pragnące jedynie modyfikować wykonane przez siebie zdjęcia. Bo choć edycja została ograniczona wyłącznie do nakładania filtrów, to są one na tyle zróżnicowane, by przy użyciu każdego z nich fotografia prezentowała się nieco inaczej. Instagram jest dostępny za darmo, w siedmiu wersjach językowych (w tym angielskiej).

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)