Innowacyjny system informacyjny dla opieki zdrowotnej

Innowacyjny system informacyjny dla opieki zdrowotnej

Innowacyjny system informacyjny dla opieki zdrowotnej
27.05.2010 12:26

GE Healthcare IT, oddział General Electric Company, ogłosił zawarcie porozumienia z firmą Euromedic Diagnostics, na mocy którego uruchomiony zostanie wirtualny system PACS w placówkach zdrowotnych w Polsce i na Węgrzech. Wdrażanie systemu jest już prowadzone. Docelowo powstać ma 17 polskich i 11 węgierskich stron internetowych, równolegle ze stworzeniem centrum danych w obu państwach

Wirtualny system Centricity PACS pozwoli na bardziej efektywną współpracę pomiędzy ekspertami z dziedziny ochrony zdrowia. Równolegle rozwijana będzie oferta PACS i teleradiologii. Rozwiązania te pozwolą nie tylko na łatwe przekazywanie obrazów między szpitalami, ale również na zaawansowaną wymianę informacji, bez względu na dystans.

Głównym celem wdrożenia wirtualnego systemu Centricity PACS jest poprawienie przepływu informacji z zakresu radiologii i badań klinicznych, a co za tym idzie wydajności w świadczeniu usług w centrach opieki zdrowotnej Euromedic na terenie całego kraju.

"Dzięki szybkiemu i łatwemu dostępowi do informacji o pacjentach, jaki zapewnia wirtualny system, Euromedic może zwiększyć wydajność swojej pracy. Radiologowie i pracownicy klinik mogą konsultować się, raportować i stawiać diagnozy eliminując takie bariery jak czas czy dystans dzielący różne instytucje. Z systemem mogą łączyć się nawet z domu, używając szerokopasmowego łącza internetowego".

"Wyposażając naszych pracowników w innowacyjne rozwiązania IT, znacząco poprawiamy świadczenie usług dla naszych pacjentów. To wielka korzyść dla firmy" - podkreślił dr Janicki, CEO Euromedic International Poland.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)