ING wprowadza nową usługę. Serwis Aleo pomoże zweryfikować kontrahentów

ING wprowadza nową usługę. Serwis Aleo pomoże zweryfikować kontrahentów

ING wprowadza nową usługę. Serwis Aleo pomoże zweryfikować kontrahentów
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com
14.01.2020 07:50

ING Bank Śląski wprowadza nową, bardzo praktyczną funkcję dostępną z poziomu serwisu Aleo. Teraz bez dodatkowych opłat będzie można zweryfikować profile firmowe o dodatkowe informacje, np. o dane finansowe przedsiębiorstwa.

Aleo.com to serwis, który pozwala zweryfikować wiele danych finansowych polskich spółek. ING Bank Śląski pochwalił się że teraz profile przedsiębiorców będą wzbogacone o dodatkowe dane finansowe, czyniąc Aleo pierwszym polskim serwisem internetowym, który oferuje tak szeroki zakres danych polskich spółek.

- Informacje dostępne ze sprawozdań finansowych to między innymi przychody ze sprzedaży, zysk brutto czy suma aktywów. To kolejne rozwiązanie, które ułatwia weryfikację partnerów biznesowych i prowadzenie biznesu. - czytamy w oświadczeniu banku ING.

Bank chwali się również tym, że platforma Aleo, jako pierwsza w Polsce umożliwia łatwe wyszukiwanie i pobieranie elektronicznych sprawozdań spółek - w tym celu wystarczy znać nazwę lub NIP firmy. Co ważne, ING nie pobiera z tego tytułu żadnych opłat i nie wymaga rejestracji na portalu.

- Użytkownicy platformy mogą pobrać ponad 1 milion dokumentów finansowych, a dla ok. 174 tysięcy polskich spółek sprawdzić dane finansowe bezpośrednio na Aleo.com - czytamy w dalszej części informacji prasowej.

Aleo ma ułatwić weryfikację dostawców czy kontrahentów jeszcze zanim rozpoczniemy z nimi współpracę. Poza tym strona pozwala zweryfikować aktualne dane z CEIDG czy KRS, oraz poznać opinie i oceny wystawione przez klientów.

W zeszłym tygodniu ING Bank Śląski udostępnił również możliwość sprawdzenia białej listy podatników VAT. W tym celu wystarczy zalogować się do bankowości elektronicznej na Moje ING. Podobną usługę oferują również banki: PKO BP, Bank Millennium oraz Bank Pekao.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)