Indyjski minister: Internet wymyślili starożytni hindusi

Indyjski minister: Internet wymyślili starożytni hindusi
Źródło zdjęć: © Adobe
Bolesław Breczko

18.04.2018 11:44, aktual.: 18.04.2018 12:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Do premiera Indii Narendra Modi'ego, który stwierdził, że chirurgia plastyczna istniała w starożytnych Indiach, dołączył Biplab Deb. Minister z północnowschodniej prowincji Tripura oświadczył, że tysiące lat temu w Indiach istniał internet i technologia satelitarna.

Minister Deb, na poparcie swojej tezy, przytoczył antyczny, epicki poemat "Mahabharata", który rozgrywa się w 10 wieku p.n.e. Według niego opis bitwy pod Kurukshetera nie byłby możliwy nie tylko bez internetu, ale też bez dostępu do satelity.

Biblab Dep stwierdził, że skoro jedna z postaci eposu, Sanjaya, może opisać dokładnie przebieg bitwy, której nie widzi, swojemu królowi, to ewidentnie świadczy to o dostępie do zaawansowanej technologii.

Wypowiedź ministra od razu spotkała się z drwinami i żartami w internecie. Np. dlaczego Sanjaya nie poprosił wirtualnego asystenta Siri o opowiedzenie historii królowi. Albo dlaczego Krishna nie streamował bitwy na żywo na Facebooku.

Wśród żartów pojawiły się też poważniejsze pytania i spostrzeżenia. Np. takie, że obecny rząd, zamiast zajmować się rozwiązywaniem teraźniejszych problemów, poświęca czas na gloryfikowanie wydarzeń, które nigdy nie miały miejsca.

Źródło: _BBC News _

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)