IMGW ostrzega przed przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód. Chodzi aż o trzy rzeki

IMGW ostrzega przed przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód. Chodzi aż o trzy rzeki
Źródło zdjęć: © imgw

14.02.2020 08:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia w związku z możliwym przekroczeniem stanów ostrzegawczych wód na trzech rzekach w północnej części kraju. Chodzi o Słupię, Łebę i Redę. Alerty obowiązują do piątku do godziny 22:00.

W zlewniach rzek Słupi, Redy i Łeby w województwie pomorskim Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje przekroczenie stanu ostrzegawczego wody. Jest to ściśle związane ze spływem wód opadowych. W związku z alarmującą sytuacją wydano ostrzeżenia drugiego stopnia. Alerty obowiązują do piątku 14 lutego do godziny 22:00.

- W związku ze spływem wód opadowych, prognozuje się przekroczenie stanów ostrzegawczych w zlewni Słupi. W zlewni rzeki Łeby i Redy również będą się utrzymywać niewielkie przekroczenia stanów ostrzegawczych - czytamy w komunikacie IMGW.

Ostrzeżenie hydrologiczne drugiego stopnia oznacza, że stany wody układają się w strefie powyżej stanów ostrzegawczych, jednak poniżej stanów alarmowych. W praktyce znaczy to, że wody nie powinny przekroczyć określonych poziomów, co wiązałoby się z lokalnymi podtopieniami.

Na Pomorzu przestały obowiązywać już ostrzeżenia synoptyków dotyczące silnego wiatru. Meteorolodzy zalecają jednak ostrożność i śledzenie komunikatów pogodowych.

Aby być na bieżąco z informacjami pogodowymi, warto śledzić serwis Pogoda WP.pl.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)