IMGW ostrzega: niebezpieczna pogoda utrzyma się przez kilka dni. "Zalecana duża ostrożność"

IMGW ostrzega: niebezpieczna pogoda utrzyma się przez kilka dni. "Zalecana duża ostrożność"
Źródło zdjęć: © windy.com

24.02.2020 07:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

IMGW ostrzega, że nadchodzą kolejne bardzo wietrzne dni. Prędkość wiatru może dojść nawet do 180 km/h. Instytut ogłada alarm 2. stopnia w części kraju, ale ostrzega, że niekorzystne warunki spotkamy na terenie niemal całej Polski.

Pogoda na najbliższe dni zapowiada się bardzo wietrznie, a instytut ostrzega, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Temperatura w najbliższych dniach nieco spadnie, ale w większości kraju będzie utrzymywać się powyżej 0 stopni Celsjusza. Nie przewiduje się opadów, jednak należy śledzić aktualne komunikaty pogodowe, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

IMGW wydaje ostrzeżenie 2. stopnia

W najbliższych dniach należy spodziewać się powrotu silnych wichur. W sporej części kraju prędkość wiatru dojdzie do 100 km/h, jednak w górach może sięgnąć nawet 180 km/h. Przewiduje się również szturmy nad morzem.

IMGW wydaje alert 2 stopnia dla województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, który będzie obowiązywał do 25.02. Alert 1. stopnia obowiązuje do jutra włącznie w wojewódzkich śląskim, mazowieckim i lubelskim.

Od 25.02 do 26.02 alert 1. stopnia został ogłoszony dla województw: zachodniopomorskiego pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Niekorzystne warunki dla zdrowia i samopoczucia

24.02 IMGW ostrzega, że na początku dnia należy spodziewać się uciążliwych warunków pogodowych dla organizmu człowieka. Pogoda może sprzyjać pogorszeniu się samopoczucia, a od rana w Polsce "dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne". Osoby skłonne do meteoropatii mogą odczuwać niepokój i stres.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także