IMGW ostrzega: niebezpieczna pogoda utrzyma się przez kilka dni. "Zalecana duża ostrożność"

IMGW ostrzega: niebezpieczna pogoda utrzyma się przez kilka dni. "Zalecana duża ostrożność"

IMGW ostrzega: niebezpieczna pogoda utrzyma się przez kilka dni. "Zalecana duża ostrożność"
Źródło zdjęć: © windy.com
24.02.2020 07:50

IMGW ostrzega, że nadchodzą kolejne bardzo wietrzne dni. Prędkość wiatru może dojść nawet do 180 km/h. Instytut ogłada alarm 2. stopnia w części kraju, ale ostrzega, że niekorzystne warunki spotkamy na terenie niemal całej Polski.

Pogoda na najbliższe dni zapowiada się bardzo wietrznie, a instytut ostrzega, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia".

Temperatura w najbliższych dniach nieco spadnie, ale w większości kraju będzie utrzymywać się powyżej 0 stopni Celsjusza. Nie przewiduje się opadów, jednak należy śledzić aktualne komunikaty pogodowe, aby uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

IMGW wydaje ostrzeżenie 2. stopnia

W najbliższych dniach należy spodziewać się powrotu silnych wichur. W sporej części kraju prędkość wiatru dojdzie do 100 km/h, jednak w górach może sięgnąć nawet 180 km/h. Przewiduje się również szturmy nad morzem.

IMGW wydaje alert 2 stopnia dla województw: podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, który będzie obowiązywał do 25.02. Alert 1. stopnia obowiązuje do jutra włącznie w wojewódzkich śląskim, mazowieckim i lubelskim.

Od 25.02 do 26.02 alert 1. stopnia został ogłoszony dla województw: zachodniopomorskiego pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Niekorzystne warunki dla zdrowia i samopoczucia

24.02 IMGW ostrzega, że na początku dnia należy spodziewać się uciążliwych warunków pogodowych dla organizmu człowieka. Pogoda może sprzyjać pogorszeniu się samopoczucia, a od rana w Polsce "dominować będą niekorzystne warunki biometeorologiczne". Osoby skłonne do meteoropatii mogą odczuwać niepokój i stres.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)