IMGW: niebezpieczna pogoda w części Polski. Nadchodzi jednak poprawa warunków

IMGW: niebezpieczna pogoda w części Polski. Nadchodzi jednak poprawa warunków

IMGW: niebezpieczna pogoda w części Polski. Nadchodzi jednak poprawa warunków
Źródło zdjęć: © windy.com
06.04.2020 08:15

Połowa kraju będzie dzisiaj zmagać się z niebezpiecznymi warunkami pogodowymi. Ostrzeżenie 1. stopnia obowiązuje we wschodniej części Polski, ale na horyzoncie widać już poprawę warunków atmosferycznych.

Niebezpieczne przymrozki pojawią na na wschodzie kraju. Alertem 1. stopnia objęte zostały województwa:

  • mazowieckie,
  • warmińsko-mazurskie,
  • podlaskie,
  • lubelskie,
  • świętokrzyskie,
  • śląski,
  • małopolskie,
  • podkarpackie.

Jednak w ciągu dnia również w tych regionach pogoda powinna poprawić się, a temperatura w całym kraju będzie wahać się między 12 a nawet 20 stopni Celsjusza. W najbliższych dniach zapowiada się słonecznie, a pogoda będzie kusić, by wyjść z domu. Warto jednak pamiętać o nowo-obowiązujących obostrzeniach Ministerstwa Zdrowia w związku z koronawirusem w Polsce, które obowiązują od 1 kwietnia.

Biometeorologiczna ocena pogody

Duże nasłonecznienie i odczuwalne ciepło pozytywnie wpłynie na samopoczucie. Według IMGW warunki biometeorologiczne będą korzystne lub bardzo korzystne, w zależności od regionu Polski.

Noc z poniedziałku na wtorek będzie sprzyjać wypoczynkowi, a bezchmurne niebo pozwoli na obserwację kwietniowego superksiężyca. "Przez cały dzień słoneczna, sucha pogoda i odczuwalnie komfortowe środowisko termiczne będą korzystnie wpływać na nastrój i sprawność psychofizyczną u wielu osób", czytamy na stronie IMGW.

Jedynym utrudnieniem może być wysokie ciśnienie atmosferyczne, które będzie dochodzić w Polsce do 1030 hPa. Może to wywoływać bóle głowy i rozdrażnienie u osób wrażliwych oraz nasilać objawy chorób naczyniowych. Wysokie ciśnienie utrzyma się do środy.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)