iMac, którego nigdy nie zobaczycie w sklepach

iMac, którego nigdy nie zobaczycie w sklepach
Źródło zdjęć: © chip.pl

16.01.2015 16:09, aktual.: 16.01.2015 16:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pierwszy komputer osobisty z serii Macintosh posiadał 9-calowy ekran CRT i wbudowaną stację dyskietek w obudowie przypominającej lodówkę turystyczną. Projektanci z CURVED/labs postanowili oddać hołd klasyce i stworzyli niezwykle interesującą koncepcję komputera all-in-one.

Propozycja projektantów, choć wyposażona w płaski, dotykowy ekran pochodzący z Macbooka Air i szereg innych technicznych usprawnień dalej nosi w sobie ducha liczącego już 30 lat sprzętu. Zachowano ten sam profil obudowy i rozmieszczenie portów. W miejsce stacji dyskietek pojawił się czytnik kart SD wraz z kamerką Face Time, mikrofonem i głośnikiem.

W aluminiowej obudowie dostępnej w trzech kolorach (srebrnym, szarym i złotym) znalazło się też miejsce dla modułu WiFi, Bluetooth i portu USB. Niestety model ten jest tylko koncepcją, której prawdopodobnie nigdy nie zobaczymy w sklepach. W przeszłości różni projektanci zastanawiali się nad designem nowych urządzeń Apple'a, lecz ten nigdy się nimi nie inspirował. Z drugiej zaś strony komputer all-in-one wyposażony w ekran niewiele większy od współczesnych tabletów nie miałby racji bytu i chyba jedynie sentyment mógłby skłonić nabywcę do zakupu.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Kto kupi Allegro?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)