IFA2015: Nowe projektory do kina domowego

IFA2015: Nowe projektory do kina domowego

IFA2015: Nowe projektory do kina domowego
Źródło zdjęć: © mat. prasowy
03.09.2015 11:26, aktualizacja: 04.09.2015 14:44

Firma Sony powiększa ofertę projektorów do kina domowego o trzy nowe modele. Nowe urządzenia mają rozdzielczość natywną 4K lub Full HD 3D i są oparte na najnowocześniejszej technologii. Dzięki nim wrażenia prawdziwego kina w domu stają się dostępne dla jeszcze szerszego kręgu odbiorców.

Dwa spośród nowych modeli: VPL-VW520ES i VPL-VW320ES - mają rozdzielczość natywną 4. i zapewniają widzom zniewalające wrażenia. Są one następcami wcześniejszych, cieszących się ogromną popularnością projektorów VPL-VW500ES i VPL-VW300ES. Nowa lampa o przedłużonej żywotności wystarcza nawet na 6000 godzin pracy, a dzięki dużej jasności i kontrastowi zapewnia jeszcze żywszy obraz.
Model VPL-VW520ES został wyposażony w dynamiczny współczynnik kontrastu 30. 000:1, który dodatkowo dzięki łączu HDMI obsługuje materiały HDR (High Dynamic Range). Obrazy HDR umożliwiają maksymalnie wierne oddanie oglądanej rzeczywistości. Cechuje je większy kontrast, głębsza czerń i wyjątkowy zakres dynamiki. Firma Sony wprowadza obsługę materiałów HDR w całej gamie swoich produktów. Dzięki projektorowi VPL-VW520ES miłośnicy kina domowego uzyskają pełnię wrażeń wizualnych.

Obraz
© (fot. mat. prasowy)

Modele VPL-VW520ES i VPL-VW320ES są oparte na zaawansowanej technologii paneli SXRD. Zapewnia ona natywną rozdzielczość 4. bez sztucznych optymalizacji pikseli. Bogactwo i wierność reprodukowanych barw uzyskuje się dzięki technologii TRILUMINOS. Za to wyraźniejszy obraz przy oglądaniu dynamicznych scen kina akcji, to z kolei zasługa technologii Motionflow.
Dzięki najnowszemu standardowi HDMI oraz zgodności z HDCP 2.2 oba urządzenia są przystosowane do współpracy z najnowszymi serwisami oferującymi materiały 4K. Wbudowany nadajnik radiowy 3. emituje mocny sygnał bezprzewodowy i zwiększa zasięg oraz stabilność synchronizacji 3D.
Użytkownicy mogą także precyzyjnie dostosowywać obraz do własnych upodobań: służy do tego profesjonalna funkcja kalibracji. Pozwala ona na ręczne korygowanie odcienia, nasycenia i jasności poszczególnych składowych koloru (czerwonej, zielonej i niebieskiej) w celu nadania obrazowi żądanego wyglądu.

_ - Dzięki natywnej rozdzielczości 4K i obsłudze materiałów HDR nowe projektory 4K firmy Sony są w stanie zagwarantować maksymalnie intensywne kinowe przeżycia _ - mówi Thomas Issa, menedżer produktu w Sony Professional Europe. - _ Dodatkową zaletą naszych produktów jest technologia SXRD. Zapewnia ona wysoką rozdzielczość obrazu i pozwala połączyć duży kontrast z wierną reprodukcją ruchu. Chcemy, by nasi klienci oglądali obraz w prawdziwej rozdzielczości 4K, zarówno w dedykowanej salce kinowej, jak i domowym salonie. Dziś liczą się jednak nie tylko możliwości techniczne. Oferujemy więc nasz sprzęt także w kolorze białym, dostosowanym do nowoczesnych instalacji, w których projektory nie są ukryte, lecz stanowią dominujący element pomieszczenia. _

Nowy projektor VPL-HW65ES

Na targach IFA ogłoszono także model VPL-HW65ES, wyposażony w panele SXRD oraz drugą generację technologii Reality Creation. Pozwala on uzyskać w kinie domowym doskonały obraz Full HD za mniejszą cenę. Źródłem światła w projektorze VPL-HW65ES również jest lampa Sony o przedłużonej żywotności wystarczająca na 600. godzin pracy. Urządzenie zawiera wbudowany nadajnik radiowy 3D oraz port USB do łatwego aktualizowania wewnętrznego oprogramowania. Do zdalnego sterowania projektorem można użyć łącza IP. Zapewnia ono współpracę z domowymi systemami automatyzującymi, a w połączeniu z niewielkimi wymiarami zewnętrznymi i skierowanym do przodu wylotem powietrza ułatwia instalację.
Nowe projektory będą dostępne na rynku od października 201. r. Natomiast już teraz, można je oglądać na ekspozycji Sony na targach IFA, hala 20 Messe Berlin.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)