IFA2015: Muzyka wszędzie dookoła - multiroomy według Philipsa

IFA2015: Muzyka wszędzie dookoła - multiroomy według Philipsa

IFA2015: Muzyka wszędzie dookoła - multiroomy według Philipsa
Źródło zdjęć: © Wirtualna Polska
05.09.2015 18:00, aktualizacja: 07.09.2015 09:51

Philips podczas tegorocznych targów IFA 2015 w Berlinie chwalił się nie tylko najnowszą wersją Ambilighta - AmbiLuxem, ale także nową linią urządzeń audio. Niektóre rozwiązania zaproponowane przez Philipsa całkiem ciekawie się prezentują.

Czytaj więcej: Genialny AmbiLux od Philipsa - takich telewizorów jeszcze nie było!

Gibson Innovations - firma dostarczająca rozwiązania audio Philipsowi - zaprezentowała swoją propozycję definicji multiroomowego dźwięku. Możliwość słuchania muzyki z telefonu na bezprzewodowych urządzeniach audio w różnych częściach domu - jednocześnie lub osobno - jest wygodnym sposobem relaksowania się, umilania sobie czasu itp. Nie każdy decyduje się jednak na takie rozwiązanie z trzech - zdaniem Philipsa - najważniejszych powodów. Są nimi: obawa przed skomplikowaną instalacją i konfiguracją całego systemu, ograniczenia w kompatybilności ze źródłem dźwięku i cena. Według producenta, wydatek rzędu 20. dolarów (ok. 750 zł) to za dużo i oczekują tańszych rozwiązań. W jaki sposób w takim razie producent chce rozwiać te wątpliwości?

Oczywiście, swoimi nowymi produktami. Podczas berlińskich targów firma zaprezentowała linię głośników, Philips Izzy. Jest ona dedykowana równoległemu odtwarzaniu muzyki we wszystkich pomieszczeniach domu jednocześnie (tzw. _ multiroom ). Wystarczy nacisnąć guzik „ Group _”, a ze wszystkich elementów zestawu popłyną te same dźwięki. Zestaw działa także jako samodzielne pojedyncze jednostki - w każdym pomieszczeniu może także grać inna muzyka.

Obraz
© (fot. Wirtualna Polska)

Utwory mogą być strumieniowane z urządzeń mobilnych z dowolnej aplikacji muzycznej. Wystarczy podłączyć smartfona czy tablet przez Bluetooth do jednego z głośników, a funkcja Izzylink zajmie się całą resztą - bez potrzeby łączenia się przez Wi-Fi czy parowania smartfona każdorazowo ze wszystkimi elementami zestawu.

Odtwarzanie płyt CD i strumieniowanie za pomocą łączności Bluetooth do innych głośników

To rozwiązanie bardzo mi przypadło do gustu. Płyty CD powoli odchodzą w zapomnienie, ale nie tracą swojej wartości. Dotyczy to szczególnie artystów, których muzyka nie znajduje się w bibliotekach Deezera, Spotify czy Apple Music. Na płytach CD posiadamy swoje kolekcje ulubionych kawałków, albumy niszowych czy lokalnych artystów, które chętnie odsłuchiwalibyśmy pewnie częściej gdyby nie pewna bariera - niewiele jest na rynku sprzętów, które serwują nowoczesne sposoby łączności ze smartfonami, odtwarzanie płyt CD i strumieniowanie muzyki do innych elementów zestawu audio. Philips ma lekarstwo na ten problem.

Philips Izzy BM 5 oraz BM50

Dostępny w trzech różnych kolorach model *BM5 *jest niewielkim zestawem głośników do równoległego odtwarzania muzyki w kilku pomieszczeniach. Połączenie ze źródłem muzyki realizowane jest za pośrednictwem technologii Bluetooth. Posiada dwa 2,5-calowe przetworniki oraz port basowy, który emituje jeszcze niższe i głębsze brzmienie, niezależnie gdzie zostanie umieszczony głośnik. Każdy element zestawu można użyć osobno lub w kombinacji nawet z czterema pozostałymi elementami. Nie są potrzebne żadne dodatkowe aplikacje ani hasła do nawiązania połączenia –. wystarczy rozpakować głośnik z pudełka i od razu go używać!

Model Philips Izzy BM50 *to z kolei system głośników do równoległego odtwarzania muzyki w kilku pomieszczeniach, który oferuje użytkownikowi szeroką gamę możliwości podłączenia źródła muzyki – w tym płyt CD. I to jest właśnie wspomnianym lekarstwem na problem ignorowania starych nośników. Oznacza to, że zgromadzona przez lata kolekcja płyt *może teraz rozbrzmiewać w całym domu –. wystarczy jedno przyciśnięcie guzika. Do Izzy BM50 można także podłączyć radio czy inne źródło muzyki przy pomocy kabla USB. Tablety lub smartfony skomunikują się z zestawem za pomocą Bluetooth i funkcji Izzylink.

Obraz
© (fot. Materiały prasowe)

Seria Philips Izzy będzie dostępna w Polsce w pierwszej połowie 2016. Każdy z elementów zestawu posiada zasięg do 100 metrów na otwartej przestrzeni.

_ Sebastian Kupski / Gibson Innovations / IFA 2015, Belin _

Podsumowanie funkcji urządzeń:

Philips Izzy BM5

• Bezprzewodowy streaming muzyki z tabletu lub smartfona przy pomocy Bluetooth • Możliwość połączenia w sieć aż pięciu elementów zestawu Izzy i odtwarzania tej samej muzyki w kilku pomieszczeniach
• Niezwykle prosta obsługa – przełączanie trybów pracy łącznej i indywidualnej przy pomocy jednego przycisku
• Dioda LED wskazująca siłę sygnału połączenia pomiędzy elementami zestawu
• Brak konieczności wpisywania haseł czy używania dodatkowych routerów i aplikacji w celu uruchomienia zestawu
• Zasięg do 10. metrów w otwartej przestrzeni

Philips Izzy BM50

• Bezprzewodowy streaming muzyki z tabletu lub smartfona przy pomocy Bluetooth
• Możliwość podłączenia odtwarzacza płyt CD, radia, lub innego urządzenia przy pomocy złącza USB
• Możliwość połączenia w sieć aż pięciu elementów zestawu Izzy i odtwarzania tej samej muzyki w kilku pomieszczeniach
• Niezwykle prosta obsługa – przełączanie trybów pracy łącznej i indywidualnej przy pomocy jednego przycisku
• Dioda LED wskazująca siłę sygnału połączenia pomiędzy elementami zestawu
• Wzmocnienie mocy 40W wzbogacone dwoma 2.75-calowymi, pełnozakresowymi głośnikami i tubą basową
• Brak konieczności wpisywania haseł czy używania dodatkowych routerów i aplikacji w celu uruchomienia zestawu
• Zasięg do 10. metrów w otwartej przestrzeni

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)