IFA 2016: Acer pokazał składanego Chromebooka

IFA 2016: Acer pokazał składanego Chromebooka

IFA 2016: Acer pokazał składanego Chromebooka
Źródło zdjęć: © Acer | Acer
01.09.2016 11:47, aktualizacja: 01.09.2016 12:44

To pierwszy Chromebook z obrotowym ekranem. Urządzenie można złożyć i korzystać z niego jak z tabletu. Komputer Acera ma działać 12 godzin na baterii i, jak każdy Chromebook, trafić na rynek w całkiem przystępnej cenie.

Chromebooki to bardzo specyficzne komputery - działają pod kontrolą systemu Chrome OS, stworzonego przez Google'a. I ich działanie opiera się wyłącznie na przeglądarce. Oznacza to, że z Chromebooka można korzystać ze wszystkich zasobów sieci, ale np. nie zainstalujemy na nim gry z Windowsa albo pakietu graficznego Adobe.

Chromebooki mogą wydawać się wykastrowane z funkcji, ale to tylko pozorne. W rzeczywistości w codziennym życiu i tak większość czynności wykonujemy w przeglądarce. A ponieważ taki komputer nie wymaga potężnych podzespołów, to producenci stawiają na niską cenę i długie życie na baterii.

Taki też jest nowy Chromebook Acera, zaprezentowany na targach IFA 201. w Berlinie.

Chromebook R1. został wyposażony w dotykowy ekran o przekątnej 13". W urządzeniu znajdują się zawiasy 360 stopni, dzięki czemu ekran można położyć płasko na stole, albo zawinąć go za klawiaturę i korzystać z komputera jak z tabletu.

W Chromebooku R1. Acera znalazło się USB-C, USB 3.0, 4 GB RAM i - w zależności od konfiguracji - 16, 32 lub 64 GB pamięci wewnętrznej.

Cena i dostępność urządzenia będą podane w najbliższym czasie.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)