IFA 2009: Nowe urządzenia Samsunga

IFA 2009: Nowe urządzenia Samsunga

08.09.2009 14:35, aktual.: 08.09.2009 14:57

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samsung Electronics prezentuje unikalne rozwiązania technologiczne podczas rozpoczynających się w Berlinie 4 września targów IFA. Samsung przedstawia cztery produkty z segmentu obrazowania cyfrowego, wliczając w to przyjazny środowisku monitor LED, elektroniczną tablicę edukacyjną oraz ramkę cyfrową

Przyjazny środowisku monitor LED (XL2370)

Model XL237. wykorzystuje tylne podświetlenie diodami LED. Monitor oferuje zaawansowane parametry techniczne z szybkim czasem reakcji 2 ms oraz kontrastem Mega DCR (5M:1). Użytkownicy mogą cieszyć się dzięki temu bardziej żywymi i realistycznymi obrazami na szerokim ekranie (16:9) oraz najwyższą jakością obrazu w Full HD.
Inaczej niż tradycyjne produkty model XL237. stworzony został biorąc pod uwagę przede wszystkim względy ochrony środowiska i recyklingu. Monitor ten nie zawiera w sobie żadnych związków rtęci oraz innych szkodliwych chemikaliów. Co więcej, do opakowywania gotowych monitorów na czas transportu użyto papierowych osłon, w miejsce tradycyjnych wykonanych ze styropianu, aby uniknąć jakichkolwiek niepotrzebnych zanieczyszczeń środowiska.

Obraz
© (fot. Samsung)

Ponieważ model XL237. wykorzystuje podświetlenie diodami LED, zużycie energii zostało zredukowane o 33% w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami. Prowadzi to do redukcji poboru mocy o 0,12 kWh/dobę (zakładając, że urządzenie używane jest przez 8 godzin pracy a przez 16 przebywa w trybie standby).

Elektroniczna tablica (650TSn)

Model 650TSn to innowacyjna tablica edukacyjna zaprojektowana przez Samsung z myślą o dostarczeniu szkołom oraz instytucjom prywatnym zupełnie nowej jakości pracy z uczniami, słuchaczami a także pozwalająca rozwinąć możliwości multimedialnej edukacji.

Tablica 650TSn, wykorzystuje 6. calowy monitor LCD z głośnikami w zintegrowany sposób łącząc cechy wyświetlacza, komputera PC, urządzenia dotykowego. Konstrukcja umożliwia instalację urządzenia nawet w wyjątkowo małych pomieszczeniach.

Obraz
© (fot. Samsung)

Wykorzystanie elektronicznego oprogramowania tablicy oraz przyjaznego interfejsu opartego na ikonach sprawia, że nawet osoby nieznające szczegółowych zasad obsługi będą w stanie bez problemu wykorzystać jej możliwości. Ikony umieszczone są w sposób, który pozwala skupić się na najczęściej używanych funkcjach - takich jak rysowanie, marker, kreślenie linii oraz funkcja gumki.

Model 650TSn obsługuje także Bibliotekę Multimediów, która pozwala użytkownikom wyświetlać szerokie spektrum multimediów na głównym ekranie bez potrzeby zmiany dodatkowych ustawień. Oprócz podstawowych funkcji typu klip-art oraz funkcji tematycznych użytkownik może również wykorzystywać zdjęcia, pliki typu Flash, video oraz wszelkie pliki pakietu Office. W ustawieniach można także wybrać opcję wyszukiwania informacji w Internecie podczas prowadzenia zajęć - jeśli urządzenie jest podłączone do sieci. Tablica wykorzystuje także kamerę internetową dzięki czemu możliwe jest nagrywanie materiału w czasie rzeczywistym oraz nagrywanie zapisu audio wykładu.

Dzięki zaawansowanej funkcji Classroom Management terminale obsługiwane przez uczniów mogą być zarządzane i kontrolowane przez wykładowcę, jeśli tylko są połączone z tablicą. Dzięki funkcji broadcast szczegóły dotyczące wykładu mogą być zbiorczo wysłane do wszystkich studentów. Co więcej, ekrany terminali studentów mogą być widoczne na tablicy.

Cyfrowa ramka fotograficzna LED (P-series)

Samsung prezentuje również najnowszą ramkę cyfrową serii P. To urządzenie będzie dostępne od października b.r. Najwyższa jakość obrazu oraz efektowny wygląd sprawiają, że model ten z całą pewnością będzie pięknym elementem wystroju każdego wnętrza.

Wykorzystanie panelu LED pozwoliło zredukować zużycie energii i zwiększyć efektywność energetyczną dzięki czemu otrzymujemy znacznie dłuższą żywotność produktu. Jest on także przyjazny środowisku ponieważ jest wolny od wszelkiego rodzaju szkodliwych związków ołowiu czy rtęci.

Obraz
© (fot. Samsung)

Co więcej, seria P obsługuje Bluetooth 2.0 umożliwiając użytkownikowi wysyłanie zdjęć z telefonu komórkowego lub innego przenośnego urządzenia. Możemy także cieszyć się muzyką i plikami video poprzez słuchawkę Bluetooth. Wbudowana pamięć 2 GB pozwala przechowywać ponad 6 tysięcy zdjęć o wielkości 30. kB.

Ramka cyfrowa serii P jest pierwszym tego typu produktem firmy Samsung wyposażonym w pilota, który pozwala użytkownikowi w prosty sposób, przy użycia jednego przycisku zmienić tryb wyświetlania (pokaz slajdów, muzyka, obrazy oraz zegar). W innych urządzeniach jest to możliwe tylko poprzez przełączenie przycisku na tylnej ścianie urządzenia. Seria P sprawia, że ta niedogodność nie ma już miejsca znacznie podnosząc komfort użytkowania.

Wyświetlanie obrazów staje sie wygodniejsze także dzięki automatycznemu przyciskowi on/off, zaawansowanemu i łatwemu w obsłudze interfejsowi 2.0 oraz zróżnicowanym trybom wyświetlania. Urządzenie może być nawet wykorzystywane jako zegar lub kalendarz, zarówno wtedy kiedy obrazy są wyświetlane jak i w sytuacji kiedy nie wykorzystujemy żadnej z opcji prezentacji zdjęć.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)