Idzie ku lepszemu. YouTube w końcu wziął się za chamstwo i wulgarność

Idzie ku lepszemu. YouTube w końcu wziął się za chamstwo i wulgarność

Idzie ku lepszemu. YouTube w końcu wziął się za chamstwo i wulgarność
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Adam Bednarek
11.04.2018 15:10, aktualizacja: 11.04.2018 15:26

Nagłośnienie problemu z "Guralem" i zamknięcie jego kanału na YouTube nie oznaczało, że problem z kontrowersyjnymi materiałami w serwisie zniknął. Na szczęście administracja blokuje kolejne konta.

Konto youtubera o nicku Rafonix wreszcie zostało usunięte. Nie jest to czasowe zawieszenie kanału, konto zostało zamknięte - informuje Antyweb. YouTube tłumaczy, że decyzję podjęto "z powodu wielokrotnych lub poważnych naruszeń zasad YouTube dotyczących nagości i treści pornograficznych".

Wielu internautów od dawna zwracało uwagę na to, że Rafonix to kolejny kontrowersyjny youtuber. Na jego filmach można było usłyszeć wulgarne wypowiedzi czy nawet ataki na inne osoby.

YouTube w końcu wypowiedział walkę "patostreamerom" po tym, jak działalnością "Gurala" - m.in. namawiał nastolatki do rozbierania się przed kamerą - zainteresowały się media i prokuratura. Cieszy fakt, że autorzy takich filmików wreszcie znikają z serwisu - wszak dostęp do ich filmów mieli nawet najmłodsi, a ich materiały promowane były przez sam YouTube - pytanie tylko: dlaczego tak późno? O kontrowersyjnych treściach wiadomo było nie od wczoraj, tymczasem YouTube interweniuje dopiero teraz.

W walce YouTube'a z "patostreamerami" niektórym dostaje się rykoszetem. Funkcje kanału Gracjana Roztockiego zostały ograniczone, zaś publicystkom Krytyki Politycznej zdjęto satyryczny materiał "Czy wolno bić mężczyzn?". Wszystko przez zgłoszenia użytkowników. Trzeba blokować kontrowersyjnych twórców, ale z głową - rozumiejąc kontekst i sprawiedliwie oceniając ich działalność.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)