Idą burze i grad. Kiedy będą? Mapa burzowa i radar burz online [01.07.19]

Idą burze i grad. Kiedy będą? Mapa burzowa i radar burz online [01.07.19]

Idą burze i grad. Kiedy będą? Mapa burzowa i radar burz online [01.07.19]
Źródło zdjęć: © Agencja Gazeta | Cezary Aszkiełowicz
01.07.2019 09:10, aktualizacja: 01.07.2019 09:28

Jeżeli prognozy pogody się sprawdzą to dzisiaj możemy spodziewać się największych burz na południu naszego kraju. Jednak, jeżeli chcemy wiedzieć na bieżąco, gdzie i kiedy będzie burza lub grad, najlepiej jest sprawdzić to na mapach burzowych online.

Lipiec to czas, kiedy najczęściej występują gwałtowne burze i grad. Na szczęście obecnie o wiele łatwiej jest śledzić prognozę pogody, dzięmi mapom burzowym oraz radarom burz online.

Synoptycy ostrzegają, że dzisiaj po południu i w nocy możemy spodziewać się silnych wiatrów, burz, a nawet gradu. IMGW ostrzega, że mogą również wystąpić przerwy w dostawie prądu. Jeżeli mamy taką możliwość, to najlepiej będzie zostać w domu. Zagrożony jest przede wszystkim południe i wschód Polski, jednak przelotne opady mogą wystąpić także w innych miejsach w kraju.

Mapy burz na żywo i radar burz online

Prognoza pogody na dziś i jutro nie wygląda dobrze - załamanie się pogody jest bardzo możliwe. Gwałtowne burze i grad mogą stanowić zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa, dlatego warto wcześniej wiedzieć, że trzeba się na nie przygotować. Wybraliśmy dla was najlepsze mapy burzowe, gdzie możecie na żywo obserwować nie tylko przemieszczanie się chmur burzowych, ale również inne zjawiska pogodowe. Dzięki temu możemy również sprawdzić, jak długo będzie trwała fala upałów i czy możemy liczyć na ochłodzenie.

289812030423530490
© Materiały prasowe

Według IMGW najbliższe burze i gradobicie będą miały 2 poziom zagrożenia, co oznacza, że może mieć znaczący wpływ na naszą codzienność, a także na nasze bezpieczeństwo, dlatego zdecydowanie zaleca się pozostawanie w domu, w miarę możliwości. A jeżeli na zewnątrz złapie nas burza - nie chowajmy się pod drzewami.

Poza burzami, zagrażające są również upały (także otrzymały 2 stopień zagrożenia). Z powodu wysokich temperatur również nie zaleca się wychodzić z domu. Narażone są na niebezpieczeństwo przede wszystkim dzieci oraz osoby starsze, ale wszyscy powinni pamiętać o odpowiednim nawodnieniu. Na północy kraju temperatura będzie sięgać 36 stopni Celsjusza, ale odczuwalna będzie znacznie wyższa.

Ważne jest, by regularnie słuchać prognoz pogody lub samodzielnie sprawdzać, czy i kiedy będzie burza i grad lub jak wysokich temperatur się mamy spodziewać. Dzięki temu o wiele lepiej będziemy mogli się przygotować i zminimalizować zagrożenie ze strony złych warunków pogodowych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)