iCloud za darmo dla Greków

iCloud za darmo dla Greków

iCloud za darmo dla Greków
Źródło zdjęć: © Karen Mardahl / CC
14.07.2015 10:01, aktualizacja: 14.07.2015 11:37

Nowa polityka obrotu pieniędzmi w Grecji spowodowała, że jej mieszkańcy nie mogą płacić zagranicznym firmom za świadczone usługi. O ile brak możliwości zakupów aplikacji, muzyki czy gier można tymczasowo przeboleć, to utrata danych pozostawionych w płatnych chmurach może być bardzo bolesna.

Sytuację Greków zdaje się rozumieć Apple, który zaoferował im właśnie 30 dni darmowej usługi iCloud, w której to użytkownicy iPhone'ów i iPadów magazynują dane. Greccy użytkownicy nie muszą nic robić - po zakończeniu subskrypcji aplikacja przedłuży dostęp do konta premium na okres 30 dni, nie ściągając przez ten czas pieniędzy z kart płatniczych użytkowników.

Pozostaje mieć nadzieję, że za miesiąc sytuacja Grecji będzie już bardziej ustabilizowana i polityka ekonomiczna złagodnieje na tyle, by każdy jej mieszkaniec mógł samodzielnie zarządzać swoimi pieniędzmi. W przeciwnym przypadku Apple radzi, by przenieść wszystkie dane w inne miejsce lub zredukować ich liczbę do 5 GB, gdyż tyle aktualnie można przechować na iCloud bezpłatnie.

Polecamy w wydaniu internetowym chip.pl: Google Maps z wysyłaniem miejsc na smartfony

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)