IBM rezygnuje z Microsoft Office

IBM rezygnuje z Microsoft Office

IBM rezygnuje z Microsoft Office
Źródło zdjęć: © IBM
14.09.2009 12:00, aktualizacja: 14.09.2009 12:45

360 tysięcy pracowników IBM otrzymało polecenie by nie korzystać w biurze z Microsoft Office i zamiast tego zainstalować własny IBM Lotus Symphony zbudowany na bazie OpenOffice.org 1.x

Niemiecki magazyn "Handelsblatt", powołując się na własne źródła w IBM, poinformował, że pracownicy firmy dostali 1. dni by zmienić wykorzystywane przez siebie oprogramowanie biurowe Microsoft Office na autorskie IBM Lotus Symphony. Osoby, które z pewnych względów chciałby dalej korzystać z Microsoft Office, będą musiały uzyskać zgodę kierownictwa.

Obraz

IBM twierdzi, że zmiana oprogramowania biurowego na własne IBM Lotus Symphony nie jest związana z redukcją kosztów, tylko z "szerszą polityką wykorzystywania zasobów open-source". Warto dodać, że firma już od pewnego czasu sugerowała swoim pracownikom zmianę oprogramowania. "Handelsblatt" podaje, że w IBM już ponad 33. tysięcy osób korzysta z IBM Lotus Symphony.

IBM Lotus Symphony to pakiet biurowy należącej do IBM firmy Lotus. Oparty o OpenOffice.org 1.x zbiór aplikacji zawiera edytor tekstu "documents", który pozwala na tworzenie zwykłych dokumentów tekstowych, biznesplanów, listów czy notatek, arkusz kalkulacyjny "spreadsheets" umożliwiający tworzenie, edycję i dzielenie się arkuszami oraz aplikację do tworzenia prezentacji "presentations". IBM Lotus Symphony obsługuje otwarty format ODF, jest także kompatybilny z formatami MS Office (jednak bez OOXML).

Źródło artykułu:idg.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (39)