IBM pomoże Ubuntu, Ubuntu pomoże IBM-owi?

IBM pomoże Ubuntu, Ubuntu pomoże IBM‑owi?

IBM pomoże Ubuntu, Ubuntu pomoże IBM-owi?
Źródło zdjęć: © IBM
07.08.2008 08:30, aktualizacja: 07.08.2008 08:51

Ubuntu to ostatnia z dużych dystrybucji Linuksa, którą na poważnie zainteresował się IBM. Canonical, twórca Ubuntu, oraz Błękitny Gigant podpisały umowę, na podstawie której w repozytoriach Linuksa znajdzie się oprogramowanie Lotus Symphony.

Obie strony mają nadzieję, że odniosą korzyści ze współpracy. Długoterminowe cele Canonical zakładają bowiem zaistnienie Ubuntu na rynku dla przedsiębiorstw. Firma zdaje sobie sprawę z tego, że sam system to nie wszystko i potrzebne są jeszcze dobre aplikacje. Bez nich nie ma szans, by przekonać do siebie biznes. IBM z kolei bez przerwy prowadzi z Microsoftem walkę o udziały w rynku przedsiębiorstw. Umowa z Ubuntu powinna spowodować, że przynajmniej do części z nich trafią produkty koncernu. Co prawda podobną strategię wiązania swoich nadziei z Linuksem IBM ma już od lat i wciąż nie daje ona oczekiwanych wyników, jednak tym razem ma być inaczej. Inna Kuzetsowa z IBM-a mówi, że obecnie Linux jest znacznie bardziej przyjazny użytkownikowi, niż niegdyś, więc istnieje większe prawdopodobieństwo, iż trafi on na desktopy.

Na razie jeszcze nie wiadomo, czy wraz z możliwością zainstalowania Lotus Symphony Canonical zapewni też wparcie techniczne pakietu. Przedstawiciele firmy mówią, że najprawdopodobniej zlecą to zadanie jakiemuś innemu podmiotowi.

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)