I tak nie unikniecie Visty

I tak nie unikniecie Visty

I tak nie unikniecie Visty
Źródło zdjęć: © IDG
05.05.2008 13:30, aktualizacja: 09.05.2008 14:09

Wiele firm wciąż waha się, czy rozpocząć migrację na system Windows Vista, jednak wcześniej czy później przedsiębiorstwa mogą zostać do tego zmuszone - twierdzi Ben Gray, analityk z firmy Forrester Research. Jego zdaniem, będzie to konieczne, ponieważ Microsoft planuje rychłe wycofanie z oferty Windows XP ale nie podaje jednocześnie konkretnego terminu wprowadzenia na rynek kolejnej, lepiej przystosowanej do potrzeb użytkowników korporacyjnych, wersji Windows.

_ "Z wielu powodów dla wielu firm migracja do Visty wydaje się nieunikniona. Pierwszym jest choćby fakt, iż Windows XP zacznie wkrótce być wycofywany z rynku, zaś kolejnym - niejasne stanowisko Microsoftu co do planowanego terminu wprowadzenia na rynek Windows 7" _ - mówi Gray. Jego zdaniem, użytkownicy znaleźli się między młotem a kowadłem - z jednej strony nie podoba im się pomysł migracji do Visty, jednak z drugiej ( o ile chcą pozostać przy rozwiązaniach Microsoftu ) nie mają alternatywy, ponieważ Windows XP powoli się starzeje, zaś o Windows 7 tak naprawdę wciąż nic konkretnego nie wiadomo.

_ "Paradoksalnie, jedna z największych słabości Microsoftu - czyli fakt, że koncern nie jest w stanie podać dokładnej daty premiery swojego następnego systemu - może tu zadziałać na korzyść firmy. Spodziewam się, że przedsiębiorstwa zaczną z czasem migrować do Visty, bo nie będą w stanie dowiedzieć się, kiedy na rynku pojawi się jej następca" _ - prognozuje analityk.

Opracowany przez Grey'a raport nie sugeruje, że Vista jest optymalnym rozwiązaniem dla korporacji ( analityk wymienia w nim kilka podstawowych słabości tego systemu ) - ogólny wniosek z dokumentu jest jednak taki, że wiele przedsiębiorstw zostanie zmuszonych do wybrania następcy Windows XP przez sytuację rynkową. Jego zdaniem firmy mogą deklarować, że rozważają migrację do systemów innych producentów ( Mac OS X lub Linuksa ) - jednak tak naprawdę wątpliwe jest, by wiele przedsiębiorstw zdecydowało się na ten krok ( szczególnie, jeśli od lat korzystają z rozwiązań Microsoftu ).

Źródło artykułu:PC World Komputer
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)