Hybrydowa nowość LG

23.07.2007 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W ofercie LG Electronics w najbliższych tygodniach pojawi się nowy komputerowy czytnik, obsługujący cztery formaty optyczne - CD, DVD, Blu-ray oraz HD DVD. Wiadomo już, że rekomendowana przez producenta cena detaliczna urządzenia wynosić będzie 400 USD.

Ze wstępnych doniesień wynika, że model GGC-H20LI będzie potrafił odczytywać i zapisywać płyty w formatach CD, DVD oraz Blu-ray, a także odczytywać płyty HD DVD. Obsługa tego ostatniego formatu jest pewnym zaskoczeniem - LG jest bowiem członkiem stowarzyszenia BDA ( Blu-ray Disc Association ), wspierającego format Blu-ray.

Dokładnej specyfikacji technicznej napędu na razie nie podano. Nie jest także znana dokładna data jego premiery - z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że nastąpi ona jeszcze w tym kwartale.

Warto wspomnieć, że GGC-H20LI nie będzie pierwszym produktem obsługującym obydwa konkurencyjne formaty HD. LG ma już w ofercie podobne urządzenie - jest to stacjonarny hybrydowy odtwarzacz HD BH100 - http://www.idg.pl/news/106174.html. Co więcej, przedstawiciele Samsunga poinformowali niedawno, że jesienią w ofercie firmy również pojawi się odtwarzacz obsługujący zarówno płyty Blu-ray, jak i HD DVD. Więcej informacji na ten temat znaleźć można w tekście "Samsung zapowiada hybrydę HD" - http://www.pcworld.pl/news/116224.html.

Źródło artykułu:WP Tech
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)