Huragan Dorian. Wszyscy boją się jego uderzenia, a Miami ostrzega przed "scooternado". To bardziej przeraża, niż śmieszy

Huragan Dorian. Wszyscy boją się jego uderzenia, a Miami ostrzega przed "scooternado". To bardziej przeraża, niż śmieszy
Źródło zdjęć: © Shutterstock.com | Harvepino
Karolina Modzelewska

03.09.2019 07:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W Miami trwają przygotowania do uderzenia huraganu Dorian. Z ulic usuwane są wszystkie niebezpieczne przedmioty, w tym hulajnogi elektryczne. Ich ciężar i wielkość w połączeniu z silnym wiatrem może zamienić je w śmiercionośne pociski.

Huragan Dorian dotrze do Florydy we wtorek. W ramach przygotowań do jego uderzenia władze miasta Miami kazały usunąć wszystkie hulajnogi elektryczne z ulic do 30 sierpnia.

Ten ruch ma zapobiec tragicznym w skutkach wypadkom z udziałem hulajnóg, które pod wpływem gwałtownego wiatru mogą stać się niebezpiecznymi pociskami.

Huragan Dorian: instrukcje bezpieczeństwa

Urzędnicy z Miami zorganizowali odprawę informacyjną dla mieszkańców na temat przygotowań do huraganu Dorian. Komisarz miasta Ken Russell napisał na Twitterze, że firmy muszą usunąć sprzęt z ulic do południa piątku, zanim w sobotę prędkość wiatru wzrośnie.

W Miami działa sześć firm oferujących hulajnogi elektryczne: Bird, Bolt, Lime, Lyft, Spin i Jump należący do Ubera.

To nie pierwszy taki przypadek w historii. W 2017 roku huragan Irma zmusił firmę Lime do wycofania całej floty rowerowej z rejonu Sunshine w stanie Kolorado.

Źródło: Cnet.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)