Huragan Dorian uderzył w Bahamy. Świadkowie: "Módlcie się za nas" [Wideo i zdjęcia]

Huragan Dorian uderzył w Bahamy. Świadkowie: "Módlcie się za nas" [Wideo i zdjęcia]
Źródło zdjęć: © WP.PL

03.09.2019 08:49, aktual.: 03.09.2019 09:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huragan Dorian spustoszył Bahamy, niszcząc budynki, drogi i odcinając niektórym mieszkańcom drogę ucieczki. To największa tego typu katastrofa, jaką zarejestrowano od lat. W sieci pojawiły się zdjęcia i filmy świadków potęgi żywiołu.

Huragan Dorian otrzymał najwyższą 5. kategorię w skali Saffira–Simpsona, a z kosmosu można zobaczyć niszczycielską siłę, co zarejestrowali astronauci NASA. Chociaż USA przygotowało plan ewakuacji i pomocy mieszkańcom, nie każdemu udało się uciec przed huraganem. Jak podają zachodnie media są już ofiary śmiertelne.

Mieszkańcy zamieścili w sieci zdjęcia i filmy, pokazujące intensywny deszcz, wiatr i powodzie, szalejące na Bahamach. Pod wodą znikają całe budynki, a ich szczątki unoszą się na powierzchni. Widać na nagraniach również, jak siła wiatru rozrywa domy.

Na kolejnym wideo, nakręconym prawdopodobnie w pobliżu wybrzeża, można zobaczyć, jak drzewa uginają się pod silnym wiatrem, deszczem i wysokimi falami.

Poniżej można zobaczyć wody powodziowe otaczające budynki. Kobieta opisuje uwięzienie w budynku, którego dach został zerwany.

Niektórzy mieszkańcy zostali uwięzieni we własnych domach. Poniżej możecie zobaczyć filmy mieszkańców proszących o pomoc.

"Proszę, módlcie się za nas", błaga niezidentyfikowana kobieta w filmie opublikowanym na Twitterze.

Poniżej możecie zobaczyć więcej zdjęć zniszczeń spowodowanych przez Huragan Dorian.

Poniżej film opublikowany, kiedy burze i wiatr nieco ucichły. Pokazuje całkowicie zniszczone domy i samochody wśród zerwanych linii energetycznych i połamanych drzew.

W sobotę, zanim Huragan Dorian dotarł na Bahamy, urzędnicy zachęcali mieszkańców do ewakuacji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)