Huragan Dorian spustoszył Bahamy. Nowe zdjęcia przerażają

Huragan Dorian spustoszył Bahamy. Nowe zdjęcia przerażają

Huragan Dorian spustoszył Bahamy. Nowe zdjęcia przerażają
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
07.09.2019 09:04

Na Bahamach rośnie liczba śmiertelnych ofiar huraganu Dorian. Do internetu trafiają w tym czasie nowe zdjęcia z miejsca tragedii – są przerażające.

Huragan Dorian dotarł na Bahamy kilka dni temu. To jeden z najpotężniejszych huraganów, który kiedykolwiek utworzył się w tamtym rejonie. Niestety, nie brakuje ofiar śmiertelnych, a dodatkowe przerażenie budzą nowe zdjęcia, które trafiają do sieci.

Obraz
© Getty Images

Jak podaje Polska Agencja Prasowa, w piątek liczba ofiar śmiertelnych na Bahamanch wzrosła do 43. Dzień wcześniej mówiło się o 30 zabitych. Wiele osób wciąż jest jednak zaginionych i trwają ich poszukiwania. W pomoc zaangażowały się setki wolontariuszy.

Obraz
© Getty Images

Serwis NBC News informuje, że huragan zniszczył aż 13 tys. domów, ale nie wszystkie w takim samym stopniu. Niektóre mają uszkodzone dachy, ale mnóstwo zostało po prostu zrównanych z ziemią.

Inni mieszkańcy mieli nieco więcej szczęścia – ich domy są w całości, ale problemem jest powódź. Mamy osiem stóp (ok. 2,43 m - przyp. red.) wody w naszym domu – mówi 43-letni Fernley Cooper, który przez dwa dni nie mógł spać w łóżku, czekając na obniżenie się wody.

ONZ szacuje, że na Bahamach pilnej pomocy potrzebuje co najmniej 76 tys. osób. Czerwony Krzyż dodaje, że mile widziane jest wszelkie wsparcie, szczególnie pod postacią schronienia i zasobów medycznych.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)