Trwa ładowanie...
d1omlzh

Hulajnogi Lime. W Polsce wchodzą kary pieniężne za złe parkowanie

Firma Lime, której hulajnogi można wypożyczyć w kilku polskich miastach, wprowadza "mandaty". Zapłacimy 10 złotych kary, jeśli zaparkujemy w złym miejscu. W końcu znikną porozrzucane sprzęty na ulicach? Niekoniecznie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Lime ma najwięcej hulajnóg w Warszawie
Lime ma najwięcej hulajnóg w Warszawie (WP.PL, Fot: Bolesław Breczko)
d1omlzh

Użytkowników Lime'a w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu może czekać niezłe zaskoczenia, gdy aplikacja poinformuje ich, że muszą zapłacić 10 zł "mandatu" za złe parkowanie. Taka funkcja pojawiła się niedawno i już zbiera opłaty za hulajnogi pozostawione w niewłaściwym miejscu.

Lime

Są trzy sytuacje, które skłoniły Lime do podjęcia takiej decyzji:

d1omlzh

- Zebranie hulajnogi poza strefą operacyjną lub interwencja w celu usunięcia jej z miejsca, gdzie może tworzyć zagrożenie, lub gdzie korzystanie z hulajnóg jest zabronione, wymaga dodatkowej pracy pracowników oraz partnerów Lime - tłumaczy Paulina Mróz, Dyrektor Lime w Polsce. - W związku z tym zdecydowaliśmy się na naliczanie dodatkowych opłat w takich przypadkach. Nie jest to niespotykana praktyka. Podobne opłaty stosują również inni operatorzy na rynku - kontynuuje.

Zobacz też: Lime i błąd w aplikacji. Zła waluta może być źródłem pomyłek

Nie jest to jednak sposób Lime'a na zrobienie porządku z problemem hulajnóg pozostawianych na przejściach dla pieszych i na środku chodnika. Karę 10 zł dostaniemy za pozostawienie hulajnogi w tzw. czerwonej strefie, czyli poza wytyczonym przez firmę obszarem, gdzie można korzystać z hulajnóg. Oprócz tego w Warszawie zakaz parkowania hulajnóg obowiązuje na mostach przez Wisłę oraz w Łazienkach Królewskich.

Lime

- Stale rozmawiamy z władzami miast, w których działamy oraz innymi zainteresowanymi podmiotami o rozwiązaniach, które pozwalają nam dbać o bezpieczeństwo i porządek w przestrzeni miejskiej - dodaje Paulina Mróz. - Strefy wyłączone z ruchu są jednym z takich rozwiązań i nie wykluczamy, że w przypadku zidentyfikowania kolejnych miejsc, gdzie pozostawienie hulajnogi jest niewskazane, będziemy rozszerzać ich liczbę.

d1omlzh

Kary za złe zaparkowanie hulajnogi są dopisywane do rachunków za przejazd, a można je zobaczyć w historii rachunków w aplikacji. Jeśli użytkownik uważa, że kara została mu wymierzona niesprawiedliwie, to może się od niej odwołać w sekcji Pomoc w aplikacji Lime.

d1omlzh

Podziel się opinią

Share

d1omlzh

d1omlzh
Więcej tematów