Hulajnoga elektryczna na autostradzie A2. Jechał nią w środku nocy

Hulajnoga elektryczna na autostradzie A2. Jechał nią w środku nocy

Hulajnoga elektryczna na autostradzie A2. Jechał nią w środku nocy
Źródło zdjęć: © Youtube.com
Arkadiusz Stando
12.09.2019 14:47

Podczas jazdy autostradą A2, pewien kierowca nagrał jadącego poboczem użytkownika hulajnogi elektrycznej. "Nagrałem to, bo nikt by mi nie uwierzył" - napisał autor w opisie nagrania. I faktycznie, ciężko uwierzyć w to, co przedstawia nagranie.

Do zdarzenia doszło na autostradzie A2 w kierunku Świecka, blisko zjazdu między Torzymiem i Sulęcinem. O wybryku fana hulajnogi informowali już przez radio CB przejeżdżający po drodze kierowcy ciężarówek. Prawdopodobnie jechał w kierunku swojego zepsutego samochodu, który stał kilkaset metrów wcześniej.

Jak czytamy w serwisie Polsat News, "Policja szuka delikwenta, inne nagrania tego rajdu już są w rękach policji. Przepisy mówią, że jadący hulajnogą to pieszy i powinien być na chodniku" - mówi nadkom. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej w Gorzowie Wielkopolskim.

Najprawdopodobniej pojazd prowadził mężczyzna. Oprócz złamania przepisów, naraził siebie i uczestników ruchu na ogromne niebezpieczeństwo. Przede wszystkim reflektor hulajnogi elektrycznej nie jest na tyle mocny, aby dało się go zauważyć z odległości, w której można jeszcze zareagować.

Hulajnogi elektryczne - wypadki śmiertelne już się zdarzają

Zaledwie dwa miesiące temu doszło do pierwszego na świecie śmiertelnego wypadku z udziałem osoby korzystającej z hulajnogi elektrycznej. Zginęła wówczas Emily Hartridge, 35-letnia prezenterka telewizyjna z Wielkiej Brytanii. 12 września 2019 roku doszło do pierwszego śmiertelnego wypadku z udziałem hulajnogi elektrycznej w Polsce.

We Wrocławiu tuż przed godziną 10 na wysokości ul. Niedźwiedziej i Legnickiej młody mężczyzna jadący hulajnogą zderzył się z samochodem. 25-letni mężczyzna wjechał na drogę na czerwonym świetle. Nie przeżył uderzenia.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)