ycipk-2ccwls

Emily Hartridge zginęła w wypadku elektrycznej hulajnogi w Wielkiej Brytanii

Emily Hartridge, prezenterka telewizyjna i youtuberka zginęła w wypadku z udziałem ciężarówki. 35-latka poruszała się na elektrycznej hulajnodze. Jest to pierwsza ofiara śmiertelna z udziałem tego środka transportu na Wyspach Brytyjskich - informuje Sky News.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Youtuberka zginęła  jadąc na elektrycznej hulajnodze, które są zakazane w Wielkiej Brytanii
Youtuberka zginęła jadąc na elektrycznej hulajnodze, które są zakazane w Wielkiej Brytanii (Getty Images, Fot: Karwai Tang)
ycipk-2ccwls

Influncerka, którą śledziło 340 tys. fanów miała tego dnia spotkać się z niektórym z nich w londyńskim Green Park. O śmierci Emily Hartridge zostali poinformowani przez wpis na Instagramie, który zamieściła rodzina.

Angielska policja nie potwierdziła, czy to właśnie Emily Hartridge była ofiarą wypadku w Battersea w piątkowy poranek. W komunikacie znalazła się informacja o około 30-letniej kobiecie, która jadąc na elektrycznej hulajnodze została potrącona przez ciężarówkę.

ycipk-2ccwls

W Wielkiej Brytanii obowiązuje zakaz poruszania się elektrycznymi hulajnogami po drogach publicznych.

Wraz z rosnącą popularnością elektrycznych hulajnóg w miastach rosną problemy z nimi związane. W Warszawie działa już pięć firm oferujących hulajnogi na minuty, do tego dochodzą hulajnogi prywatne. W polskim prawie nie ma natomiast przepisów określających zasady poruszania się tych pojazdów, które rozpędzają się do 25 km/h. Nad nowelizacją ustawy pracuje Ministerstwo Infrastruktury. W tym momencie hulajnoga elektryczna traktowana jest w świetle prawa, jako pieszy.

Lime kontra Hive. Wybieramy najlepsze hulajnogi miejskie

ycipk-2ccwls
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2ccwls

ycipk-2ccwls
ycipk-2ccwls