Huawei stworzył nowe anteny 5G. Zwiększają moc o 80 proc.

Huawei stworzył nowe anteny 5G. Zwiększają moc o 80 proc.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando

27.05.2020 10:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chiński producent zaprezentował nowe autorskie rozwiązanie, które zwiększy osiągi anten 5G, jednocześnie zmniejszając ich masę. Dzięki jego zastosowaniu, wydajność promieniowania anteny zwiększy się o 20 proc. Huawei nazywa tą technologię "CableFree".

Sieć piątej generacji (5G)
rozwijana jest prężnie na całym świecie. Chiński operator chwali się, że z jego usług korzysta już 50 milionów użytkowników. W Europie pierwsze kraje już wprowadzają nowoczesne rozwiązania, a Polska powoli szykuje się do tego rozwoju.

Jednym z kluczowych graczy dla rozwoju 5G jest Huawei. Firma ma ogromne doświadczenie w dziedzinie tworzenia infrastruktury sieciowej i wielu operatorów chętnie korzysta z jej usług. Teraz Huwaei prezentuje jeszcze bardziej przełomowe, niż dotychczas, rozwiązanie - CableFree.

Huawei CableFree - nowy rodzaj anten 5G

Nowa technologia Huawei pozwala zwiększyć wydajność emisji o około 20 proc. i moc o 80 proc., ale nadal mieści się ona w dozwolonych standardach. Dzięki CableFree, proces montowania jest również o wiele łatwiejszy. Cała antena waży poniżej 50 kg, czyli o 10 kg mniej, niż z wykorzystaniem standardowej technologii.

CableFree znacznie zmniejsza liczbę zastosowanych śrub, nitów i punktów lutowniczych. Mowa tu o nawet 80 proc. Dzięki temu, zmniejsza się ryzyko wystąpienia PIM, czyli pasywnej intermodulacji. Jej pojawienie się, powoduje pogarszanie jakości sygnału nadawanego i odbieranego, co skutkuje w sporym ograniczeniu wydajności urządzenia nadawczego sieci 5G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)