Huawei stworzył nowe anteny 5G. Zwiększają moc o 80 proc.

Huawei stworzył nowe anteny 5G. Zwiększają moc o 80 proc.

Huawei stworzył nowe anteny 5G. Zwiększają moc o 80 proc.
Źródło zdjęć: © Getty Images
Arkadiusz Stando
27.05.2020 10:37

Chiński producent zaprezentował nowe autorskie rozwiązanie, które zwiększy osiągi anten 5G, jednocześnie zmniejszając ich masę. Dzięki jego zastosowaniu, wydajność promieniowania anteny zwiększy się o 20 proc. Huawei nazywa tą technologię "CableFree".

Sieć piątej generacji (5G)
rozwijana jest prężnie na całym świecie. Chiński operator chwali się, że z jego usług korzysta już 50 milionów użytkowników. W Europie pierwsze kraje już wprowadzają nowoczesne rozwiązania, a Polska powoli szykuje się do tego rozwoju.

Jednym z kluczowych graczy dla rozwoju 5G jest Huawei. Firma ma ogromne doświadczenie w dziedzinie tworzenia infrastruktury sieciowej i wielu operatorów chętnie korzysta z jej usług. Teraz Huwaei prezentuje jeszcze bardziej przełomowe, niż dotychczas, rozwiązanie - CableFree.

Huawei CableFree - nowy rodzaj anten 5G

Nowa technologia Huawei pozwala zwiększyć wydajność emisji o około 20 proc. i moc o 80 proc., ale nadal mieści się ona w dozwolonych standardach. Dzięki CableFree, proces montowania jest również o wiele łatwiejszy. Cała antena waży poniżej 50 kg, czyli o 10 kg mniej, niż z wykorzystaniem standardowej technologii.

CableFree znacznie zmniejsza liczbę zastosowanych śrub, nitów i punktów lutowniczych. Mowa tu o nawet 80 proc. Dzięki temu, zmniejsza się ryzyko wystąpienia PIM, czyli pasywnej intermodulacji. Jej pojawienie się, powoduje pogarszanie jakości sygnału nadawanego i odbieranego, co skutkuje w sporym ograniczeniu wydajności urządzenia nadawczego sieci 5G.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)