Huawei Mobile Services. Co oferują usługi mobilne giganta z Shenzhen?

Huawei Mobile Services. Co oferują usługi mobilne giganta z Shenzhen?

Huawei Mobile Services. Co oferują usługi mobilne giganta z Shenzhen?
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
26.03.2020 12:18

Huawei to obecnie jedna z najpopularniejszych marek smartfonów w Polsce (ma ponad 10 milionów użytkowników!). Warto więc wiedzieć, że oprócz bardzo dobrego sprzętu, producent oferuje swoim klientom również bardzo rozbudowany ekosystem usług.

Materiał powstał przy współpracy z Huawei

Huawei Mobile Services

Co kryje się pod tą nazwą? Mówiąc w skrócie: alternatywny system usług, kompletnie niezależny od Google’a, który oferuje swoim użytkownikom wiele wygodnych rozwiązań. Pierwszym z nich jest oczywiście konto użytkownika, którego założenie jest pierwszym krokiem do korzystania z ekosystemu chińskiego producenta.

Konto ID Huawei w dużej mierze przypomina konto Google – tak samo możemy zapisać swoje ustawienia dotyczące bazy kontaktów, czy też zainstalowanych na naszym smartfonie aplikacji; zapisać dane potrzebne do płatności online oraz stworzyć kopię zapasową (tzw. backup) naszych danych i zdjęć. Zapis tych wszystkich czynności odbywa się w chmurze Huawei, w której każdy użytkownik z ID Huawei otrzymuje darmowe 5 GB do swojej dyspozycji. Warto o tym pamiętać – backupów nigdy za wiele.

Dodatkowe korzyści

Pierwszą, moim zdaniem najważniejszą, zaletą posiadania ID Huawei jest szybszy dostęp do aktualizacji oprogramowania naszych urządzeń. Zawierają one też poprawki dotyczące bezpieczeństwa, co w czasach, w których najbardziej newralgiczne dane przechowywane są na naszych smartfonach, jest niezwykle ważne.

Obraz
© Materiały prasowe

Kolejną przydatną usługę stanowi dostęp do Huawei Wsparcie, czyli narzędzia do diagnostyki naszego smartfonu bądź tabletu, za pośrednictwem którego możemy awaryjnie porozumieć się z oficjalnym serwisem producenta. Nawet jeśli ta opcja nigdy nie będzie nam potrzebna, w Huawei Wsparcie znajdziemy też całkiem pokaźny zbiór użytecznych porad i trików, które przydadzą się wszystkim chcącym wykorzystać pełnię możliwości swojego urządzenia mobilnego Huawei.

Wiele osób zainteresuje również informacja o tym, że dla użytkowników ID Huawei producent udostępnił o wiele bogatszą kolekcję Motywów, dzięki którym możemy zmieniać wygląd ekranu naszego smartfona (tapety, ikony, animacje Itp.). Repozytorium Motywów w porównaniu z ich preinstalowaną domyślnie liczbą jest ogromne, przez co zaryzykuję stwierdzenie, że każdy będzie w stanie znaleźć w nim coś dla siebie.

Każdy sensowny ekosystem musi mieć też własny sklep z aplikacjami.

Huawei doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Dlatego sklep AppGallery jest rozwijany z sensem i do tego w błyskawicznym tempie. Znajdziemy tam wiele lokalizowanych aplikacji dla naszego kraju. W Polsce działa w końcu 10 mln sprzętów Huawei, więc nic dziwnego, że producent dba o to, żeby jego ekosystem był dla nas jak najbardziej przyjazny.

Obraz
© Materiały prasowe

Nawigacja po sklepie z aplikacjami z Huawei jest bardzo intuicyjna. Narzędzia posegregowane są tak samo, według sensownych kategorii, a użytkownik otrzymuje stale aktualizowane rekomendacje na podstawie wykorzystywanych przez siebie aplikacji. Huawei zaznacza również, że każda aplikacja dostępna w AppGallery jest dokładnie analizowana pod kątem bezpieczeństwa – nie ma więc możliwości, że zainstalujemy na naszym smartfonie coś złośliwego.

Materiał powstał przy współpracy z Huawei

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)