HTC sprzeda w tym roku ponad 13 mln telefonów

HTC sprzeda w tym roku ponad 13 mln telefonów

HTC sprzeda w tym roku ponad 13 mln telefonów
Źródło zdjęć: © IDG
02.10.2008 21:16

Największy na świecie producent telefonów z mobilnym Windowsem przewiduje, że do końca roku uda mu się sprzedać 13 - 15 mln sztuk telefonów. W całej tej puli jedynie 200 tys. będzie telefonami z systemem operacyjnym Google Android.

Zaledwie niespełna 3,5% Androida w całej sprzedaży HTC? Koncern tłumaczy, że Android nie jest traktowany obecnie priorytetowo - to nie konkurencja dla Windows Mobile, a jedynie uzupełnienie oferty.

Tajwański producent sprzeda w regionie Azji i Pacyfiku tylko 2 mln telefonów, reszta trafi na wymagające rynki zachodniej Europy i USA. Bilans ten może się jednak wkrótce zmienić na korzyść Azji - 10 azjatyckich koncernów telekomunikacyjnych, wraz z gigantem NTT DoCoMo, przygotowuje się do wspólnego wprowadzenia szerokiej oferty produktów HTC.

Nowe telefony będą produkowane pod własną marką, a kontrakt z HTC wyceniany jest na ponad 1 mld dolarów. W drugim kwartale 2008 roku koncern HTC uplasował się na trzeciej pozycji światowego rankingu producentów smartfonów, a jego sprzedaż nie ucierpiała w związku z pojawieniem się na rynku produktów Apple’a.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)