HTC ciągle traci

HTC ciągle traci
Źródło zdjęć: © Daniel Schnettler / PAP

07.11.2012 13:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC zalicza naprawdę spektakularny zjazd. Tajwański producent opublikował właśnie raport finansowy za zeszły miesiąc, z którego wynika, że firma ciągle nie przędzie najlepiej. Podobny fakt wynikał zresztą i z poprzednich tego rodzaju publikacji.

Przychody HTC maleją z miesiąca na miesiąc. Dosłownie. Wszyscy, którzy mieli nadzieję, że sytuacja ulegnie przynajmniej delikatnej poprawie, srogo się przeliczyli. W skali roku (tj. w porównaniu do października 2011. przychody firmy zmalały aż o 61 proc. By lepiej ukazać skalę zjawiska, warto może przytoczyć konkretne liczby – w październiku ubiegłego roku przychody HTC wyniosły w przybliżeniu 1,5 miliarda dolarów. W zeszłym miesiącu – jedynie 588 milionów USD. Jest to o tyle dziwne i zaskakujące, że jeszcze kilkanaście miesięcy temu właściwie nic na to nie wskazywało – Tajwańczycy radzili sobie wówczas lepiej niż dobrze. Trudno powiedzieć, co jest przyczyną aż tak poważnego dołka. Być może jest nim sukces Samsunga, który wyraźnie zdominował ostatnio rynek szeroko pojętych Androidów. I tu pytanie do was – dlaczego chętniej wybieramy produkty Samsunga niż HTC?

Według mnie –. choć mogę się oczywiście mylić – dzieje się tak w dużej mierze dlatego, że marka koreańskiej firmy jest po prostu znacznie szerzej kojarzona. HTC One X nie jest przecież obiektywnie gorszym smartfonem niż Samsung Galaxy S III. Znakomita większość słabo zorientowanych technologicznie osób najzwyczajniej w świecie nie ma pojęcia co to HTC – stąd też zaufanie do tej firmy nie może osiągać zdumiewających rozmiarów (chyba, że w dół). Zgadzacie się, czy może wyznajecie inną teorię?

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)